2019 Model ArabalarHaberlerJaguar

2019 Jaguar XJ Elektrikli Olarak Üretilecek

Lüks otomobil segmentinin önde gelen markalarından Jaguar elektrikli araç planlamaları doğrultusunda 2019 Jaguar XJ modelini elektrikli olarak üretecek.

Elektrikli araç segmentine yönelik dünyanın önde gelen otomotiv şirketleri yakın ve uzak geleceğe dair ciddi planlamalar yapıp yoğun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu markalardan bir tanesi olan Jaguar da elektrikli araç planlaması doğrultusunda 2019 Jaguar XJ modelini elektrikli olarak piyasaya sürecek. Jaguar’ın elektrikli araç planlamalarında yeni SUV modelleri ve sıfır emisyonlu I-Pace önemli bir yer kaplıyor. Son yayınlanan rapora göre yeni nesli ile 2019 yılında Jaguar müşterilerinin beğenisine sunulacak olan XJ modeli büyük bir değişim yaşayarak elektrikli motor ile gelecek.

2019 Jaguar XJ Elektrikli
2019 Jaguar XJ Elektrikli

Autocar tarafından yapılan habere göre İngiliz otomotiv devinin bir sonraki amiral gemisi, elektrikli araç segmenti için makyaj operasyonundan geçirilecek ve 2018 yılının son çeyreğinde tanıtılacak. İlk kez 1968 yılında tanıtımı yapılan bu model böylelikle 50. yaşını elektrikli olarak kutlayacak.

Yeni Jaguar XJ, Land Rover modelinin üzerinde geliştirildiği bir platforma benzer bir platform üzerinde geliştirilecek ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılacak. Bu modelin kaputunun altında ise iki adet elektrikli motor seçeneğine yer verilecek. Söz konusu platform içten yanmalı motorları da destekleyecek.

Yeni Jaguar XJ hakkında henüz herhangi bir teknik detay paylaşılmadı. Ancak öngörülere göre 2019 Jaguar XJ elektrikli modeli 480 km üzeri bir elektrikli sürüş mesafesine sahip olarak gelecek.

 

JAGUAR İLE İLGİLİ DİĞER HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu