HaberlerMazdaYeni Araba Modelleri

2019 Mazda 3 ‘SkyActiv-X’ Motor İle Geliyor

2019 model yılı için yenileme çalışmaları sürdürülen 2019 Mazda 3 modeli, test sürüşleri esnasında casus fotoğrafçılara yakalandı. 2019 Mazda 3 modeli yeni nesil ”Skyactiv-X” motor ile yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Skyactiv-X motor teknolojisi ile donatılan 2019 Mazda 3 modeli test sürüşleri esnasında kameralara yakalandı.

2019 Mazda 3
2019 Mazda 3

Otomobil Üreticileri Aldırış Etmiyor

Bilindiği gibi birçok yeni model, henüz resmi olarak tanıtılmadan evvel test sürüşleri esnasında kamuflajlı ya da kamuflajsız olarak kameralara yakalanıyor. Ancak birçok otomobil üreticisi bazen bu durumları pek de önemsemiyor. Nitekim henüz yeni fotoğrafları çekilen 2019 Mazda 3 modeli de bunun kanıtı.

Skyactiv-X Motor Teknolojisi Üzerinde Yoğunlaşılıyor

Ortaya çıkan bilgilere göre Mazda mühendisleri yeni nesil Skyactiv-X motor teknolojisi üzerine bir hayli yoğun olarak çalışıyorlar. Test araçları üzerinde kamuflajın üzerinde ”Skyactiv-X2” vurgusunun bulunması da bunun bir göstergesi olarak gösterilebilir.

2019 Mazda 3 Kamuflajlı Görsel
2019 Mazda 3 Kamuflajlı Görsel

Kamuflajlı olarak casus fotoğrafçılara test sürüşleri esnasında yakalanan 2019 Mazda 3 modeli yeni nesil SCCI motor teknolojisi ile yollara çıkacak. SCCI (Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırmalı Ateşleme) adı verilen bu sistem, benzinli motorların sağladığı verimi ve performansı yüzde 20-30 oranlarında arttıracak. Böylelikle aşağı yukarı aynı büyüklükteki bir dizel motorun yakıt tasarruf seviyesini yakalayacak bir potansiyele sahip olacak. Bu teknolojinin getirdiği avantaja ek olarak, tork değerini yükseltmesi de bekleniyor.

2019 Mazda 3
2019 Mazda 3

Fotoğraflar her ne kadar kamuflajlı da olsa dış görünüşe ve genel hatlarıyla tasarım çizgilerine yönelik öngörüler veriyor. Nitekim ortaya çıkan fotoğraflara genel hatlarıyla baktığımızda 2019 Mazda 3 modelinin selefinden dış tasarım olarak büyük bir farklılık ile gelmeyeceğini söyleyebiliriz. Belli olduğu üzere 2019 Mazda 3 modelinde de Mazda 3 Hatchback tasarım kimliği aynen korunuyor.

Öte yandan dış tasarımda yapılan ufak değişikliklere göz atacak olursak; çamurlukların selefine kıyasla biraz daha alçaltışmış olduğu görülüyor. diğer yandan yakıt deposunun da kapağının revize edildiği açıkça fark edilebiliyor.

Ortaya çıkan bu prototip hakkında söyleyebileceklerimiz şimdilik bu kadar. İlerleyen zamanlardaki prototiplerin biraz daha farklı olarak geleceği düşünülürse, gelecekteki prototiplerin yeni nesil karoseriyi kapamak için daha sıkı bir kamuflaj ile kaplanabileceğiniz söyleyebiliriz.

2019 Mazda 3 modelinin resmi tanıtım günü şimdilik uzak bir tarihte gözüküyor. Ancak diğer yandan zaman geçtikçe bu modele dair bilgiler ve öngörüler daha yoğun olarak gelmeye başlayacaktır.

DİĞER MAZDA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı