2019 Model ArabalarAraba FiyatlarıSeatYeni Araba Modelleri

2019 SEAT Terraco Fiyatı ve Özellikleri

2019’da çıkacak arabalar arasında yer alacak olan 2019 SEAT Terraco modelinin özelliklerine ve fiyatına dair detaylar netleşmeye başladı.

Dünya genelinde otomotiv sektöründe SUV segmentine yönelik talebin giderek yükselmesi ile birlikte otomotiv devleri bu segmente yönelik girişimler yapmaya devam ediyor. Bu markalardan bir tanesi olan SEAT da Yeni Terraco SUV modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Eski bir Roma yerleşim yeri olan Tarragona’nın günümüzdeki ad olan Terraco’dan adını alan Yeni SEAT Terraco SUV modeli, markanın bu segmente yönelik geliştirdiği yeni modeller arasında yer alıyor. Yeni SUV modelinin adının kültür ve tarih açısından çok önemli olduğunun altını çizen SEAT, söz konusu modelini SUV segmentinde en üst yere konumlandıracak.

Patent Görselleri Yayınlanmıştı

2019 SEAT Terraco SUV modelinin daha evvel patent görselleri paylaşılmıştı. Haber görselinde de yer alan görseli incelediğimizde Yeni Terraco modelinin, dış bölümde çıkıntılı bir tampon yapısına, altıgen forma sahip ızgaraya, üç parçalı stop lamba tasarıma sahip olacağı görülüyor. Yeni SEAT Terraco SUV modelinin iç mekanında ise bizleri yeni bir bilgi-eğlence sistemi karşılayacak.

MQB Platformu Üzerinde Geliştirilecek

2019 model arabalar arasında yer alan 2019 Yeni SEAT Terraco SUV modeli, Volkswagen Tiguan ve Skoda Kodiaq gibi modellerin üretiminde de kullanılan MQB platformu üzerinde geliştirilecek. İspanyol otomotiv devi SEAT’ın SUV segmentinde yer alan modelleri arasında en üste konumlandırılacak olan Yeni Terraco modelinin kaputunun altında ise 1.4 ve 2.0 TSI motor seçeneklerine yer verilecek. Daha sonraki aşamalarda ise Yeni SEAT Terraco modelinin motor yelpazesine dizel ve hibrit üniteler de eklenecek. Bu açıdan baktığımızda, motor seçenekleri açısından 2019 SEAT Terraco SUV modelinin Skoda Kodiaq modeli ile benzerlikler taşıyacağını söyleyebiliriz.

Resmi Tanıtımı 2018 Yılının Sonunda Yapılacak

2019’da çıkacak arabalar arasında en çok merakla beklenen modeller arasında yer alan 2019 SEAT Terraco modelinin resmi tanıtımı 2018 yılının son çeyreğinde yapılacak. 2019 yılına girmemiz ile birlikte de satışa çıkarılacak olan Yeni SEAT Terraco modelinin 7 kişilik versiyonu da SEAT müşterilerinin beğenisine sunulacak.

2019 SEAT Terraco Fiyatı

2019 SEAT Terraco modelinin fiyatının ise 30 bin euro civarı bir rakamdan başlaması öngörülüyor.

DİĞER SEAT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu