2019 Model ArabalarHaberlerSkoda

2019 Skoda Rapid Modelinin Özellikleri Belli Oluyor

2019’da çıkacak arabalar arasında yer alan 2019 Skoda Rapid modelinden detaylar belli olmaya devam ediyor.

Çek otomobil devi Skoda’nın çok da iyi bir satış grafiğine sahip olmayan modeli Rapid yenileniyor. 2019’da yollara çıkacak olan bu modelin satış grafiğini yükseltmek adına Yeni Skoda Rapid büyük bir değişimden geçirilecek. Ortaya çıkan bilgilere göre 2019 Skoda Rapid modeli artık Golf seviyesinde bir model olma seviyesine yükselerek Astra ve Focus gibi modellerle rekabet edebilecek.

Fastback Versiyonu Üretilmeyecek

Her ne kadar modelin geliştirilmesinde kullanılacak malzemelerin kalitesi Golf modelindeki kadar olmasa da fiyatı itibarıyla birçok otomobilseverin ilgisini çekmesi beklenen Yeni Skoda Rapid modelinin fastback versiyonu artık satışa çıkarılmayacak.

Farklı Bir Platform Üzerinde Geliştirilecek

Yeni Skoda Rapid artık PQ26 platformunu terk ederek MQB Ao platformu üzerinde geliştirilecek. Bu yeni platform daha evvel SEAT Ibiza, Volkswagen T-Roc ve Skoda Fabia modellerinin geliştirilmesinde kullanılmıştı.

Golf Modeline Kıyasla Ölçüleri Daha Büyük Olacak

Yeni Skoda Rapid modelinin boyutlarının Golf modeline kıyasla biraz daha büyük olacağı öngörülüyor. 2645 aks mesafesine sahip olacak olan Yeni Rapid, yüksek ihtimalle Golf modeline kıyasla 25 mm daha uzun olacak.

Yeni Nesil Motor Seçeneklerine Sahip Olacak

2019 Skoda Rapid modelinin kaputunun altında ise bizleri yeni nesil motor seçenekleri bekliyor. Bunlar arasında 1.0 litre üç silindirli 90 hp – 110 hp arası farklı güçte opsiyonlar ve 150 hp’lik 1.5 litrelik motor seçeneğinin yer alması öngörülüyor. Dizel kanadında 1.6 litrelik motor seçeneğinin yer verileceği Yeni Skoda Rapid modelinin elektrikli versiyonunun ise ilerleyen yıllarda gelmesi beklenmektedir.

2019’DA ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu