2019 Model ArabalarAraba FiyatlarıFordYeni Araba Modelleri

2019 Yeni Ford Edge ST Fiyatı ve Özellikleri

Amerikan otomotiv devi Ford’un 2019’da çıkacak modelleri arasında yer alan 2019 Yeni Ford Edge ST modelinin fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Amerikan otomobil üreticisi Ford’un 2019 model arabaları arasında yer alan 2019 Yeni Ford Edge ST modelinin fiyatı ve özellikleri açıklandı. Ford’un premium SUV segmentinde yer alan modeli olan Edge’in farklı bir versiyonu olan Yeni Ford Edge ST, özellikle ortaya koyduğu performans ile rakiplerine adeta meydan okuyor. Kaputunun altında 2.7 litrelik V6 ünite ile donatılan 2019 Ford Edge ST modeli, performansı ile göz dolduruyor. Toplam gücü 335 hp olan söz konusu motor 515 Nm tork üretme kapasitesine sahip olacak. Önümüzdeki yaz aylarında satışa çıkarılacak olan bu model, özelliklerinin açıklanması ile birlikte şimdiden merak uyandırmaya başladı.

2019 Yeni Ford Edge ST
2019 Yeni Ford Edge ST

Sport Modu İle Daha Agresif Bir Sürüş Deneyimi

2019 Ford Edge ST modeli, özellikle Sport modu ile standart versiyona kıyasla daha agresif bir sürüş deneyimi sürüyor. Yeni Edge ST, Sport moduna alındığında egzoz sesi daha da güçlenirken dijital göstergede bazı bölgeler maviden kırmızıya dönüşüyor. Öte yandan bu modda daha hızlı vites geçişi sağlanırken, vites kulakçıklarının kontrolü de tamamen aracın sürücüsüne kalıyor.

2019 Yeni Ford Edge ST
2019 Yeni Ford Edge ST

Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi İle Gelecek

Dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılan 2019 Ford Edge ST modeli 0-100 km/s hızlanmasını 7.3 saniyede tamamlayabiliyor. Yeni Edge ST modelinin diğer merak edilen teknik özellikleri ise önümüzdeki yaz aylarında belli olacak.

2019 Yeni Ford Edge ST - İç Mekan
2019 Yeni Ford Edge ST – İç Mekan

Fiyatın da Artış Yaşanacak

Halihazırda Türkiye’de yollarda olan Ford Edge ST modelinin fiyatının 90 bin dolar olduğunu göz önünde bulundurursak, 2019 Ford Edge ST modelinin 95 bin dolar civarında bir başlangıç fiyat etiketi ile satışa çıkarılacağını tahmin edebiliriz.

2019’DA ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

DİĞER FORD HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu