Haberler

2020 Cupra Terramar Coupe SUV Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtılacak

Cupra, bağımsız olarak üreteceği ilk coupe-SUV tasarımına sahip otomobilini Mart ayında yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak.

Seat’ın performans otomobillerine verdiği özel bir isim olan Cupra, 2018 yılında ayrı bir marka olarak bağımsızlaştı. Coupe-SUV tasarım dilini kullanacak araç, ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Terremar olarak adlandırılan model dış tasarımı itibarıyla tamamen Cupra tarafından tasarlanan ilk otomobil olma özelliğini taşıyor. 2015’de yine Cenevre’de tanıtılmış olan 20v20 konseptinin üzerine yükselecek. VAG Grtubu SUV’lerden böylece ayrılmış olacak.

cupra

cupra

cupra

Cupra Ateca’dan daha geniş ve alçak olduğunu söyleyebileceğimiz Terremar, Seat’ın yeni SUV’u Tarraco’dan izlerde taşıyor olacak. 2.0 litre hacmindeki benzinli üniteyi kullanacak, 300 BG’den daha güçlü bir motor gücüne sahip olacak Cupra Terremar, 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 7 ileri çift kavramalı DSG şanzımanla satın alınabilecek. Gövde kontrolünün üst düzey olacağı belirtilen araç şasi ve süspansiyon geliştirilmelerinin en son inceliklerini görüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu