Mercedes

2020 Model Mercedes SL

Otomotiv devi Mercedes, 2020 model Mercedes SL modelinde radikal değişikliklere gideceğini geçtiğimiz dönemlerde bildirmişti. Bu değişikliklerin de çoğunlukla performans odaklı olacağı da bildirilenler arasındaydı. 2020 model Mercedes SL için özellikler ise belirlenmeye başlandı. Özellikle performans ve görünüşünde değişikliğe gidilen Mercedes SL serisi artık daha kaliteli. Görünüşünde fazla radikal değişikliklere gidilmeyen fakat performans açısından köklü değişikliklere başvuran Mercedes, bu modelden oldukça umutlu. 8. nesil olarak yollara çıkacak olan 2020 Mercedes SL, ağırlık açısından hafifleyecek ve diğer modellere göre daha da hızlanacak. Hızlanmasındaki en büyük etken ise kullanılacak motorlarda gidilen köklü değişiklikler olarak belirtiliyor. Hızlanmasının yanı sıra hafiflemesindeki en büyük etken ise içeriğinde kullanılacak olan kaliteli alüminyum malzemesi diyebiliriz. Böylelikle araç kalitesinden ödün vermeyerek daha hafif bir hale gelecek.

SL Serisi Motorları

Belki de en büyük değişiklik yukarıda da belirttiğimiz üzere motorlarda oldu. Benzinli ve hibrit ünite olarak üretilecek olan SL serisi performans açısından herkesi tatmin edecek gibi gözüküyor. Elektrikli versiyonları ise V8 ünite ile kombine edilecek. Bu da elektrikli araçlar bakımından büyük bir değişiklik olarak nitelendiriliyor. Söylenenlere göre yeni SL serisi, AMG GT ile benzer teknolojik özellikleri kullanacak. Bilindiği üzere AMG GT son teknoloji özelliklerle donatılmıştı. Bu da yeni SL serisi için altın değerinde bir yenilik olarak gözükmekte.

Yeni SL Serisinde Neden Alüminyum Kullanılıyor

Bilindiği üzere diğer SL serilerinde alüminyum malzemesi kullanılmamıştı. Bu da ağırlık bakımından aracı bir hayli etkiliyordu. Bu bakımdan SL serisi, radikal değişikliklere gideceğinden kaplamasını da değiştirmeye karar verdi. Bilindiği üzere alüminyum hafif bir kaplama. Bu da SL serisini oldukça olumlu anlamda etkileyecek. Kalitesinden asla bir şey kaybetmeyecek olan SL serisi ağırlık avantajının yanında oldukça hızlanacak.

Fiyatlar Açıklandı Mı

Şu an için net olarak bilgi verilmese de önümüzdeki haftalarda net bir açıklama geleceği bildiriliyor. Şu an için hiçbir pazarda fiyatı bilinmese de; Türkiye içerisinde aracın bir hayli pahalı olacağı bir gerçek. Bunun en büyük nedeni ise kur farkı ve otomobillerden alınan vergiler diyebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu