2020 Model ArabalarAraba VideolarıElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerOpelYeni Araba Modelleri

2020 Model Yeni Opel Corsa Ortaya Çıktı

2020 model yeni kasa Opel Corsa modeli baştan aşağı yenilenerek ortaya çıktı.

Baştan aşağı yenilenen yeni model, elektrikli versiyona da sahip olacak. Corsa-e adı verilen elektrikli model, Peugept 208 ile benzer özellikler gösteriyor.

Tüm Corsa modelleri, PSA’nın Peugeot 208 ve DS3 Crossback modellerinde kullanılan platform üzerinde geliştirildi. Yeni platform sayesinde, Corsa hem elektrikli olarak geliyor, hem de önemli ölçüde hafiflemiş oluyor.

opel

opel

opel

Corsa-e, Peugeot e-208 ile aynı elektrikli üniteye sahip. 100 kw’ lik batarya 134 hp gücünde ve 340 km menzil mesafesi sunuyor. Corsa ayrıca 40 mm uzunluğunda ve 18 mm genişliğinde büyüyerek yolcu ve kargo için gözle görülür şekilde daha fazla alan kazandırdı. Önceki nesline göre 108 kg daha hafif olan yeni Corsa böylece yakıt verimliliği ve dinamizmi açısından gelişmişlik taşıyor.

opel

opel

Mevcut powertrain’ler açısından, Corsa-e’nin, e-208 ile 50kWh’lik bir lityum-iyon akü grubuna bağlanan aynı 100kW elektrik motoruna sahip olacağını biliyoruz. Peugeot’nun 340km mesafe iddiasıda bunu yapmada etkili olmuş olmalı.

Çekirdek ürün yelpazesine gelince, PSA motor ailesinden bir dizi küçük kapasiteli benzin ve dizel ile birlikte 1,2 litrelik PureTech üç silindirli turbo sunulmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı