Elektrikli Arabalar2020 Model ArabalarFoto GaleriHaberlerVolvoYeni Araba Modelleri

2020 Polestar 2’ye Hazırlanan Volvo Google ile Anlaştı

Volvo bilgi eğlence sistemi için Google ile yaptığı antlaşmayla ilgili Los Angeles Otomobil Fuarı’nda markanın AR&GE patronu Henrik Green, Android işletim sistemli multimedya sisteminin ilk olarak 2020 yılında üretilecek olan Polestar 2 ile kullanılmaya başlanacağını belirtti. Polestar 2 modelinin Tesla Model 3’e rakip olması bekleniyor.

Google, Volvo’nun bilgi eğlence sistemine de sesli kontrol destekli Google Assistan, Google Play Store ve Google Maps uygulamaları sunacak.

Halen kullanımda olan Windows işletim sistemli bilgi eğlence sisteminin yerine geçecek olan Google ünitesi, ilk olarak Volvo’nun CMA platformu ile üretilecek olan çıkan araçlarda bulunacak. İlk olarak Polestar 2’de kullanılacak sistem daha sonrasında ise SPA platformu ile üretilecek olan S60, S90, V90, XC60 ve XC90 gibi modellerde kullanılmaya başlanacak.

Şimdilik Polestar 2 hakkında kulağımıza çalınan çok bir bilgi yok. Fakat gelen haberler tamamen elektrikli otomobilin 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılabileceğini gösteriyor. Sedan gövde tipine sahip olarak Volvo’nun Compact Modular Architecture (CMA) platformu üzerine inşa edilecek Polestar 2’nin oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Tamamen elektrikli Polestar 2’deki önemli teknik özellik menzil olacak. Volvo, Model 3’te olduğu gibi tek şarjla 500 km’yi hedefliyor. Ayrıca 4.5 saniyelik 0-100 km/s hızlanma değeri ve 230 km/s maksimum hız dedikodular arasında.

Polestar 2’nin ardından aileye katılacak yeni otomobille ilgili planlar da şimdiden hazır. Tahmin edeceğiniz üzere Polestar 3 olarak adlandırılacak tamamen elektrikli bu araç coupe-SUV tarzında olacak ve yine en az 500 km menzile sahip olacak. Tasarım açısından Volvo’nun SUV modellerinden ayrılacak bu model, kullanıcısına farklı bir sürüş deneyimi sunacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu