HaberlerSkodaYeni Araba Modelleri

2020 Skoda SUV Polar Modeli Nasıl Gözükecek?

Çek otomotiv devi Skoda’nın birkaç yıl içerisinde yollara çıkması beklenen modeli Yeni Skoda Polar’ın özelliklerine ve fiyatına dair öngörüler oluşmaya başladı.

Modelin Tasarımları Çizilmeye Başlandı

Çek otomobil üreticisi yakın zamanda Skoda Vision X konsept modelinin tanıtımını 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapmıştı. Söz konusu konsept modelin tanıtımının yapılmasının ardından otomobil tasarımcıları birkaç yıl içerisinde yollara çıkması beklenen Yeni Skoda Polar modelinin nasıl gözükebileceğine dair tahmini tasarımlar oluşturmaya başladı.

Modelin Adı ‘K’ Harfi İle Başlayabilir

Çek otomobil üreticisi Yeni Skoda Polar modelin tasarımının yüksek ölçüde Skoda Vision X konsept modeli ile aynı olacağını açıkladı. Skoda Vision X konsept modelinin üretim versiyonu birçok yayın organı tarafından Skoda Polar olarak lanse ediliyor. Ancak Skoda’nın SUV segmentinde yer alan otomobil modellerinin adlarını göz önünde bulundurduğumuzda hepsinin ortak yanının ‘K’ harfi ile başlıyor olması dikkat çekiyor. Dolayısıyla Yeni Skoda Polar olarak lanse edilen model adının aslında ‘K’ harfi ile başlaması da olası duruyor. Skoda’nın bu yeni SUV modeli giriş seviyesi SUV modeli olarak konumlandırılacak.

Yeni Bir Platform Üzerinde Geliştirilecek

Tıpkı Volkswagen T-Roc ve Seat Arona gibi modellerde olduğu gibi Yeni Skoda Polar modeli de MQB A0 platformu üzerinde geliştirilecek. Bu platform bir Skoda modeli için bir bakıma ilk olacak. Nitekim daha önce hiçbir Skoda modeli bu platform üzerinde geliştirilmemişti. Öngörülere göre Yeni Skoda Polar modeli yüksek ihtimalle 4,3 metre uzunluğunda, 1.8 metre genişliğinde ve 1.5 metre yükseklikte olacak.Dingil mesafesi ise 2.6 metre uzunluğunda olacak şekilde tasarlanacak.

Yeni Skoda Polar Motor Seçenekleri

Yeni Skoda Polar SUV modelinin kaputunun altında 95 PS- 150 PS aralığında yer alan 1.0 ve 1.6 litrelik enzinli motor seçeneklerine yer verilecek. Doğalgazlı motor seçeneğinin de sunulması beklenen bu modelde hibrit versiyonun çıkarılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

DİĞER SKODA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu