2020 Model ArabalarElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerTeknolojiVolkswagenYeni Araba Modelleri

2020 Volkswagen I.D. Neo EV Hakkında Yeni Gelişmeler Var

Yeni I.D. Neo 125 kW hızlı ya da DC şarj desteğiyle gelecek. Otomobilin pili 30 dakikada %80 oranında dolacak. Ev tipi 230V şarj ya da 11 kW VW Wallbox ile de pili doldurmak mümkün olacak.

Yeni modelin üretimi Almanya’nın Zwickau kentindeki çevre dostu fabrikada yapılacak. Bu tesis Avrupa’nın en büyük elektrikli otomobil fabrikası olması için hazırlandı ve yıllık 330.000 araç üretim kapasitesine sahip olacak. İlk etapta model tek seçenekle sunulacak, daha sonra uzun menzilli / yüksek performanslı versiyonlar da üretime geçecek.

Volkswagen gelecek için, büyük bir power bank yani mobil hızlı şarj istasyonları tasarlıyor. Bu şarj istasyonları spor etkinlikleri ya da ticari işletmeler gibi istenen her yerde elektrik şebekesine bağlanmadan kurulabilecek. İstasyonlar 360 kW’lık depolama kapasitesine sahip olacak. Pilin tamamen dolması yaklaşık 17 dakika sürecek.

Giriş seviyesinin 100 km/s hızı 8 saniyeden daha kısa sürede alması bekleniyor. Bu modelin menzili 330 km civarında olacak. Üst donanım seviyeleri ise seriye sonra katılacak pillerde gerçekleşecek. Menzilin 550 km olması hesaplanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu