Blog

2021 En Ucuz Spor Arabalar Hangisi?

2021 En Ucuz Spor Arabalar hangileri? Spor arabalar birçok kişinin hayallerini süslemektedirler. Bu tip arabalara hayranlık duyan otomobil tutkunları tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Dünya genelinde ve ülkemizde spor arabalar fazlasıyla seviliyor. Ancak her geçen gün artış gösteren araba fiyatları sebebiyle sürücüler daha çok uygun fiyatlı araçları analiz etmeye çalışıyor. Bu da en ucuz spor araba modellerinin araştırılmasına sebep oluyor.

2021 En Ucuz Spor Arabalar Hangisi?

Günümüzde birçok otomobil markası tarafından çok sayıda spor araba üretilmekte. Farklı markalar tarafından üretilen spor arabalar hem şık tasarımları hem de üst düzey performansları sebebiyle tercih edilmekte.

Peki 2021 en ucuz spor arabalar hangisi? En uygun spor arabalar nelerdir? Ucuz spor arabalar neler? Spor araba fiyatları ne kadar? Spor arabalar hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını araştırdık. Siz de tüm merak ettiklerinize ve  daha fazlasına ulaşmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Spor Araba Nedir?

Spor araba genellikle yüksek beygir gücüne sahip, diğer otomobillere oranla daha küçük ve seri arabalara verilen isimdir. Genellikle iki kapılı olan bu spor arabalar, özellikle şık tasarımlarıyla sürücülerin dikkatini çekmektedir. Bulunduğu her yerde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran iki kapılı veya coupe spor arabalar daha seri ve daha hızlıdır.

2021 En Ucuz Spor Arabalar Hangisi? Bu tip arabalarda genellikle iki koltuk yer alır. Arka tarafında koltuk olan kısım için de ön kapıları kullanmak gerekir. Bunun sebebi spor arabaların genel olarak iki kapılı olmasıdır. Spor otomobillerin sahip olduğu genel özellikleri tanımlamak gerekirse şu şekilde;

 • İki kapılıdır,
 • Diğer otomobil modellerine göre daha küçük bir hacme sahiptir,
 • Daha seri bir şekilde hareket eder.
 • Motorları daha yüksek beygir gücüne sahiptir.
 • Daha şık ve makyajlı bir kasaya sahiptir.

Sıfır Spor Araba Fiyatları Ne Kadar?

Ucuz spor arabalar, bu tip arabaları tercih eden sürücüleri fazlasıyla cezbediyor. Bu aşamada spor araba fiyatlarını hem sıfır hem de ikinci el piyasasında ayrı ayrı değerlendirebilmek oldukça mümkün. Sıfır ucuz spor araba bulabilmek Türkiye otomobil piyasasında pek de mümkün değil. Genel olarak sıfır spor arabalar 300.000 TL gibi fiyatlardan başlıyor. Bu sebeple uygun fiyatlı spor araba almak isteyen sürücüler daha çok ikinci el piyasasını tercih ediyor. Sıfır piyasası genel olarak şu şekilde;

 • Mini Cooper Cabrio : 300.000 TL
 • BMW 4 series cabri : 700.000 TL
 • Jaguar F Type : 1.000.000 TL

İkinci El Ucuz Spor Arabalar Neler?

2021 En Ucuz Spor Arabalar Hangisi? Sıfır otomobil piyasasına nazaran ikinci el otomobil piyasasında daha uygun fiyatlı spor araba bulabilmek mümkün. Bu sebeple de ucuz spor arabalar arayan sürücülerin daha çok ikinci el piyasasına bakması gerekiyor. İşte 2021 yılının en ucuz spor arabaları…

 • Mazda RX-8

2021 En Ucuz Spor Arabalar Hangisi? Mazda RX-8 son dönemde alınabilecek en ucuz spor arabalar arasında yer alıyor. Mazda markası tarafından üretilen bu araç hızlı ve seri olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca RX-8 modelinin şık tasarımı spor araba severlerin fazlasıyla beğenisini alıyor. Üst düzey performansa sahip olan bu araç 2021 yılının sonlarında alınabilecek en uygun arabalardan biri.

 • Alfa Romeo Brera

2021 yılında satın alınabilecek en ucuz spor otomobiller arasında Alfa Romeo Brera da yer alıyor. Uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken Alfa Romeo’nun bu modeli aynı zamanda açılır kapanır tavanıyla da herkesi kendine hayran bırakıyor. Bu modelin en uygun ikinci elini ise 300.000 TL gibi fiyatlar karşılığında satın alabilmek mümkün.

 • Hyundai Coupe

2021 En Ucuz Spor Arabalar Hangisi? Hyundai Coupe özellikle dış tasarımının Ferrari’ye benzemesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Tasarım açısından en ünlü spor arabalarıyla yarışmayı başaran Hyundai Coupe sıklıkla tercih ediliyor. Bu spor arabanın ikinci eli ise 80.000 TL gibi fiyatlarla satın alabilmek mümkün.

 • Mitsubishi 3000 GT

Spor araba denilince akla gelen ilk markalardan biri olan Mitsubishi 3000 GT modeliyle herkesin tercih edebileceği uygun fiyatlı spor arabalardan birine sahip. Spor otomobil hayranlarının tercih edebileceği bu aracın ikinci elini de oldukça uygun fiyatlar karşılığında satın alabilmek oldukça kolay.

 • Peugeot RCZ

Peugeot RCZ de 2021 yılında alınabilecek en ucuz spor araba modelleri arasında kendine yer buluyor. Üstün performansı ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken bu otomobil modeli diğer spor arabalara nazaran daha geniş. Bununla birlikte RCZ uygun fiyatıyla sürücüleri memnun etmeyi başarıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu