HaberlerAraba FiyatlarıAraba VideolarıElektrikli ArabalarFerrariFoto GaleriYeni Araba Modelleri

2021 Ferrari Portofino – Yeni model Daha Güçlü Bir Motora Sahip Olacak

2021 Ferrari Portofino V8 Motoru daha güçlü olacak. Başlangıç seviyesi GT model olan bu araç ilk üretiminde de muhteşem yapısıyla gözleri üzerine almıştı. Hatırlayacaksınız Portofino 2017 Ferrari California T yerine getirilmiş bir modeldi. 

Ana Özellikler

Entegre devrilme koruması

 

Ön ve arka havalandırmalı disk frenler

 

ABS

 

Sabit ön koltuk başlıkları

 

Çift ön hava yastığı

 

Uzaktan Anahtarsız Giriş

 

4 teker diskli fren

 

Yan darbe çubukları

 

Elektronik stabilite

 

Dört tekerlekli ABS frenler

 

Çekiş kontrolü

 

Kapıya monte sürücü ve yolcu yan darbeli hava yastıkları

 

Güvenlik sistemi

 

İmmobilizer

Baştan ayağı yenilenen Portofino daha karizmatik bir dış görüşüne kavuştu.

İç Mekan ve Ambiyans Ferrari’nin tasarımcıları hem kokpiti hem yolcuları düşünerek aracın konforlu bir hal alması için gerekli olan hassasiyeti göstererek en ince detaylarına kadar düşünmüşler.

Performansa Dair Detay Dikkat Çekici

Ferrari’nin baş teknoloji sorumlusu Michael Leiters, Portofino M’nin 62 mil/saat hızındaki süratinin arkadan tutuşla sınırlı olduğunu ve standart Portofino gibi 3,4 saniyede kaldığını söylüyor.

2021 Ferrari Portofino ön ızgara önceki modelleriyle oldukça benzer. Spoyler ve yeni tamponlarınında değişikliğe uğradını görüyoruz.

Eldeki rakamlara bakılırsa daha güçlü bir motorla Ferrari’nin karakteristik V8 motoru sesi bu modelinde de devam edebilir.

Yeni Ferrari Portofino yeniden tasarlanan sürüş dinamiklerine teknolojinin yenilikçi arayüzü de eşlik ediyor. Genel Ferrari çizgisinden sapmayan yeni yırtıcı iç ve dış dizaynıyla güncelliği de kaçırmıyor.

TarzıFiyatMPGMotorBulaşmaAktarma Organları
2dr Coupe (3.9L 8cyl 7A)215.000 Dolar(21/23/27)680 hp @ 8000 rpm, 3,9 L, V-8, premium kurşunsuz (gerekli)7 İleri Çift KavramaArka tekerlek Sürücü

2021 Ferrari Portofino

Önceki modelinde çift turbo beslemeli 3,9L V8 motora sahip olduğunu hatırlatalım. Sonrasında bu özellikler California T, GTC4Lusso, Roma, 488 GTB, F8 Tributo ve SF90 Stradale dahil çeşitli süper sport otomobillerde yerini aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu