HaberlerAraba FiyatlarıFord

2021 Ford Ecosport Fiyatları Açıklandı

2021 Ford Ecosport Fiyatları Açıklandı. Tam bir SUV olmasıyla birlikte oldukça modern ve estetik bir görünüme sahip.

2021 Ford Ecosport Fiyatları Açıklandı

Güçlü şasisi ve gelişmiş koruma teknolojileriyle güvenli bir araba olan Ecosport’un sürücü paneli de çok kullanışlı ve bol işlevli.

2021 Ford Ecosport Tasarım Özellikleri

2021 Ford Ecosport Fiyatları Açıklandı. Dış tasarımdan her ne kadar büyük gözükmese de içerisinde geniş bir kullanım alanına sahip. Ayrıca aracın tavanı ve gövdesinin farklı renklerde üretilmesi de dikkat çekici bir detay.

Modelin iç tasarımında ise deri kaplamaların olduğu görülmekte. Modern bir kaplamaya sahip koltuklar, direksiyon ve vites araca asil bir görünüm kazandırıyor. Geniş bir iç hacmiyle de ferah bir yolculuk imkanı sunuluyor.

Sesli Komut Özelliği Yer Alıyor

2021 Ford Ecosport Fiyatları Açıklandı. Ses kontrollü ve dokunmatik ekranlı Ford SYNC’in kullanımıyla sesli komutlar verilebiliyor. Sürüş esnasında sesli komutları vererek telefon konuşmaları yapabiliyor ve müziği kontrol edebiliyorsunuz. Aynı zamanda MP3, USB veya Bluetooth bağlantısı ile telefonunuzdan müzik çalabiliyorsunuz.

Anti Blokaj Fren Sistemi ile Güvenli Sürüş İmkanı Sunuluyor

Ford’un Ecosport modelindeki anti blokaj sistemi ile daha kontrollü fren sağlanabiliyor. Daha etkin fren yapılmasını sağlayan bu sistem, elektronik fren gücü dağıtım sistemiyle birlikte çalışıyor.

2021 Ford Ecosport Fiyatları Açıklandı. Koruyucu hava yastıkları ile de her taraftan gelen zararların engellenebildiği bu modelde aynı zamanda lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem sayesinde lastiklerini durumunu her an takip edebiliyorsunuz. Bu sayede olası kazalara karşı önlem alınmış oluyor.

2021 Ford Ecosport Fiyatları Açıklandı. Bu şekilde fren sistemleriyle kullanıcısının güvenliğini en üst seviyelere çıkaran Ford Ecosport modeli, motor özellikleri bakımından da güçlü detaylara sahip.

Ford Ecosport Performansı

Ford Ecosport motor özellikleri kapsamında 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor yer alıyor. Klasik 1.6’lık motorlar ile aynı gücü sunan bu motor 125 PS güç seçeneğiyle sunuluyor. 2021 Ford Ecosport Fiyatları Açıklandı. Aynı zamanda yakıt tasarrufu açısından daha avantajlı konumda. Modelin bu motoruna 6 ileri konvansiyonel otomatik şanzıman eşlik ediyor.

Güvenlik ve Teknolojik Özellikler

Eller serbest teknolojisi sayesinde ses kontrollü ve dokunmatik ekranlı Ford SYNC’i kullanarak sesli komutlar verebiliyorsunuz. Sesli komutlar ile müziği kontrol edebiliyor ve telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. USB ya da MP3 aygıtınızdan veya Bluetooth bağlantısı ile telefonunuzdan da müzik çalıştırabiliyorsunuz.

Sistem, gelen mesajlarınızı da size sesli olarak okuyor. Navigasyon için birleştirme ve kaydırma hareketlerini kullanarak dokunmatik ekranı da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca AppLink, Apple CarPlay ve Android Auto ile akıllı telefonunuzun bilgilerini de bu ekranda görebiliyorsunuz. Bu sayede araba kullanırken dikkatiniz hiç dağılmıyor.

Hem sürücü hem de yolcu için ısıtmalı koltuklar Ford EcoSport’u satın alırken size bir opsiyon olarak sunuluyor. Hatta sadece koltuklar değil, direksiyon da ısıtmalı. Deri direksiyonun ve koltukların ısıtmalı olması özellikle sabah ayazı veya dondurucu bir gecede çok büyük fayda sağlıyor. Yağmur sensörü sayesinde ön camdaki silecekler, kendilerini otomatik olarak yağmurun şiddetine göre ayarlar ve o hızda çalışırlar. Bu sileceklerin hızını kendiniz de manuel olarak ayarlayabiliyorsunuz.

Ford EcoSport’un bir şaşırtıcı özelliği ise torpido gözünde soğutma sistemi olması. Torpido gözüne eğer içeceğinizi veya yiyeceğiniz koyarsanız orada onu soğutabiliyorsunuz. Isıtmalı ön cam sayesinde soğuk havalarda buğulanma ve buzlanma yaşanmıyor. Aynı zamanda Ford EcoSport’un yan aynaları da elektrikli ısıtmalı. Bu sayede buğulanma olmuyor.

Güvenlik: Anti blokaj fren sistemi sayesinde daha kontrollü fren
ford ecosport

Ford EcoSport, anti blokaj fren sistemi sayesinde daha kontrollü fren sağlayabiliyor. Elektronik fren gücü dağıtım sistemiyle bir arada çalışan bu sistem daha etkin fren yapılmasını sağlıyor. Her açıdan koruyan hava yastıkları bulunan araçta hem dizler hem yan taraflar hem de ön taraflardan gelen hasarları engelleyebiliyor.

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem ile birlikte lastiklerinizin durumunu anbean görebiliyorsunuz. Eğer bir lastiğinizin basıncı kritik seviyeye düşerse bu sistem sizi anında bilgilendiriyor ve olası bir kaza engellenmiş oluyor. Elektronik Denge Programı ile aracınızın gidişi sürekli izlenir ve olası bir araç hakimiyeti kaybında sistem devreye girerek otomatik fren uygulanır.

Ford EcoSport 2021 Fiyat Listesi

Ford Ecosport 2021 fiyat listesi güncel olarak şu şekilde;

  • Ford EcoSport Style 400.100 TL
  • Ford EcoSport ST-Line 453.500 TL

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu