Haberler

2021 KIA Sonet Ne Zaman Yollarda

Güney Koreli otomotiv üreticisi KIA geçtiğimiz haftalarda yeni çıkaracak olduğu Sonet modelini Hindistan’da tanıtmıştı. SUV modellerine bir yenisini daha ekleyecek olan KIA, çıkaracak olduğu otomobili 4 metre altı segmentte düşünüyor. Bu aslında çok büyük bir değişim olmasa da boyut açısından araç bir hayli etkilenecek desek yanlış olmaz. Bilindiği üzere geçtiğimiz Şubat ayında Delhi Auto Expo’da yeni Sonet modelleri tanıtılmıştı. Bu çıkarılacak olan model ise tanıtılan modelden biraz farklı diyebiliriz. Özellikle yeni çıkarılacak olan modelin tasarımında çeşitli sadelikler uygulanmış ve performans iyileştirmeleri de düşünülmüş bir vaziyette. Bu yüzden, 2021 KIA Sonet modelinin daha iddialı olacağı kesin.

Araçta Teknik ve Fiziksel Özellikler Neler

Şunu söylemeliyiz ki, aracımız hem teknik hem de fiziksel anlamda olumlu bir değişime uğramış vaziyette. Öncelikle fiziksel anlamda aracın oldukça sade ve şık göründüğünü söylemeliyiz. Aracın dışında keskin hatlar kullanılarak araç, daha kaliteli ve çekici bir hale dönüştürülmüş. Bu da şüphesiz yenilenmiş Sonet modeline bir artı katıyor. Ayrıca aracın içinde bulunan 10.25 inçlik dokunmatik ekran ve yanında bulunan 4.2 inçlik kontrol paneli aracın işlevselliğine, işlevsellik katıyor.  Üretilecek yeni modelin benzinli ve dizel motor olarak iki seçeneği bulunuyor. Bunun yanı sıra beş, altı veya yedi vitesli şanzımanlar da motora göre düzenlenmiş bir vaziyette. Aracın yola çıkış zamanı tam olarak bilinmese de bu zaman zarfının 2021 senesi içerisinde gerçekleşeceği planlanıyor. Önümüzdeki aylarda ise aracın tam olarak yollara inme zamanı açıklanabilir.

2021 Model Sonet’in Fiyatı Belirlendi Mi

2021 model Sonet aracımızın tanıtımı yapıldığı halde hâlâ fiyatı açıklanmış bir durumda değil. Normalde bilindiği üzere araçlar tanıtıldığı anda fiyat bilgilendirmesi de yapılmakta. Fakat, Sonet modelimiz için aynı durum söz konusu değil. Fiyatının neden açıklanmadığı tam olarak bilinmese de, yakın zamanda fiyatının netleştirileceği düşünülmekte. Şu an için global pazardaki fiyatı için tahmin yapamasak da, Türkiye pazarı için artan vergiler ve kurlar bakımından aracın pahalı olacağını söylemek çok yanlış olmaz. Lakin, tabii ki aracın çıkmasına daha bir sene olduğundan erken konuşmak çok doğru değil. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu