HaberlerMercedesYeni Araba Modelleri

2021 Mercedes SL Hibrit 800 HP Güç İle Gelecek

Cabrio sınıfında yer alan ve premium modellerden olan Mercedes SL Serisi yenileniyor.

Cabrio sınıfının premium modellerinden olan Mercedes SL Serisi makyaj operasyonundan geçirilecek. Son nesli ile 2013 yılından bu yana piyasada olan bu model Mercedes’in en eski modelleri arasında yer alıyor. Bu sebepten ötürü Alman marka Yeni Mercedes SL modelini yenilemek için çalışmalara başladı.

Tamamen Yenilenmesi Amaçlanıyor

Alman marka Yeni SL modelini komple yenilemek istiyor. Bu modelde artık metal tavana yer verilemeyecek. Yüksek ihtimalle R129 modelinde de görülen kumaş tavan ile gelecek. Öte yandan bu modelin arka koltuk sistemi de daha fonksiyonel bir sistem ile yer değiştirecek.

2021 Yılında Geliyor

Yeni Mercedes SL modelinin 2021 yılında piyasaya sürülmesi hedefleniyor. 2021 Mercedes SL modelinin kaputunun altında 3.0 litrelik benzinli ve hibrit üniteye yer verilecek ve toplamda 435 hp güç üretme kapasitesine sahip olacak. Bu model ile birlikte ikinci bir hibrit ünite de sunulacak. İkinci hibrit ünite ise 4.0 litrelik motor seçeneği ile kombine edilecek. Öte yandan bu ünite 522 hp güç üretme kapasitesine sahip olarak Mercedes müşterilerinin karşısına çıkacak.

En Güçlüsü SL73 Olacak

2021 Mercedes SL modelinin donanım paketleri arasında en güçlüsü SL73 versiyonu olacak. Bu versiyonda 204 beygir güce sahip hibrit motor ve 596 hp güce sahip benzinli motor kombine edilecek. Bu ünite toplamda 800 hp güç ve 1000 Nm civarında tork üretme kapasitesine sahip olacak.

 

DİĞER MERCEDES HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu