2020 Model ArabalarHaberlerMitsubishiTeknolojiYeni Araba Modelleri

2021 Mitsubishi Eclipse Cross – İki Yeni Versiyonla Geliyor: Stil ve Plug-in Hibrit

2021 Mitsubishi Eclipse Cross Stil ve Plug-in Hibrit Versiyonlarıyla görücüye çıktı. 

Mitsubishi güncellenen 2021 Eclipse Cross modelini paketinden çıkardı. Model bu yıl sona ermeden Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da sunulacak, 2021’in ilk çeyreğinde ABD’ye gidecek.

Mitsubishi L200 Ekim Kampanyası – Şimdi Al Ocakta Öde – Fiyat Listesini İnceleyin

Şık SUV güncelleme öncesindeki genel şeklini koruyor ancak bazı yeni tasarım detaylarına sahip. Ön kısmında yeni konsept değişikliği gördüğümüz Dynamic Shield en güncel versyonuyla burada olacak.

Ayrıca yeni bir ön tampon ve tazelenen aydınlatma tasarımlarına sahip.

Mitsubishi Eclipse Cross

Özel üç boyutlu arka lambalar da güncellenmiş ve bagaj kapağına firmanın ikonik altıgen tasarımı uygulanmış.

Arkada yeniden tasarlanan bagaj kapağı ve görüşü iyileştirmenin yanı sıra dış cephede yapılan yeni değişiklikler otomobilin havasına arka pencerelerle birlikte oldukça farklı bir hava katmış. 

Makyaj öncesinde test ettiğimiz turbo desteği gören dört silindirli 1.5 MiVEC motor 163 bg güçle yola devam ederken ileri aşamada bazı pazarlara plug-in hibrit versiyon da götürülecek.

Pek çok önemli teknik detay henüz açıklanmadı ancak firma yeni Eclipse Cross’un plug-in hibrit versiyonunun Outlander’dan alınan aynı çift motorlu dört çekişli sistemle satılacağını doğruladı. Sistemde iki elektrikli motora 2.4 litre MIVEC motor ve tek vitesli planet dişli eşlik ediyor.

Plug-in hibrit versiyon aynı zamanda otomatik olarak elektrikli, seri hibrit ve paralel hibrit modları arasında sürüş koşullarına göre geçiş yapabiliyor.

Yeni bir turboşarj ile gelen 1.5 litre MIVEC dört silindirli motorla da sunulacağını düşünüyoruz. 

2021 Eclipse Cross ilk olarak kasım ayında Avustralya ve Yeni Zelanda pazarında satışa sunulacak araç önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yapacak.

Avrupa satışlarının yakın zamanda başlayacağı modelin Türkiye’ye ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Ancak Plug-in hibrit versiyonunun ülkemizde satılmayacağını kesinlikle söyleyebiliriz.

Henüz tüm teknik bilgiye sahip değiliz fakat önümüzdeki ay fiyat ve teknik verilere dair tüm bilgileri ve yeni verileri alabileceğimizi düşünüyoruz. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu