Araba FiyatlarıToyota

2021 Toyota Yaris Özellikleri ve Güncel Fiyat Durumu

2021 Toyota Yaris, Toyota markasının B segmentinde olan ve birçok kullanıcıyı memnun eden bir model konumunda. Bu yıl içerisinde selefinine göre daha dinamik bir model olarak sunulan Yaris, Toyota yetkili satıcılarında satışa sunuluyor.

2021 Toyota Yaris, TNGA-B platformu üzerinde geliştirilip 5mm daha kısa olarak üretiliyor. Buna rağmen aracın aks mesafesi de 51 mm daha uzun olarak gelmişti. Aracın 2021 modelinde yüksekliğin 4 cm daha kısa olarak geldiğini belirten Toyota markası, baş mesafesinde de kayda değer bir daralmanın olmadığını belirtiyor.

Yeni Yaris’in kabin bölümünde ise dijital gösterge paneli standart olarak veriliyor. Bununla birlikte temassız şarj tablası, adaptif hız sabitleme sistemi, çapraz kaza önleme sistemi, akıllı şerit takibi ve 10 inç boyutunda head-up display gibi sistem özellikleri mevcut.

2021 Toyota Yaris Motor Özellikleri

2021 Toyota Yaris motor özellikleri konusunda çok üst düzey bir performans vadetmese de kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. Araçta 1.5 litre hibrit ve 1.5 litre benzinli motor seçenekleri bulunuyor. Araçtaki dördüncü nesil Toyota Hybrid teknolojisi, hafif ve daha verimli olması itibarıyla modelin daha yüksek performans sunmasına olanak tanıyor.

Araçtaki 1.5 Hybrid Dynamic Force Sistemi ile daha fazla güç ve şehir içinde toplam sürüşe göre daha fazla elektrikli sürüş imkanı sağlıyor. Bununla birlikte Yaris’in bir önceki modeline göre bu model, yüzde 20 daha az yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

Yoğun ve sıkışık şehir içi sürüşlerinde çevik bir kullanım imkanı sunacak şekilde tasarlanan Yaris, bununla birlikte konforlu ve yüksek kalitede iç mekan olanağı sunuyor. Yüksek donanım seviyeleri ve çeşitli bağlantı teknolojileri ile birlikte kullanıcılarının beklentilerini aşmayı planlayan bu model, Toyota yetkili satıcılarında satışa sunulmaya devam ediyor.

2021 Toyota Yaris Fiyatları

2021 Toyota Yaris temmuz fiyat listesi, şu şekilde;

  • 5 Dream Multidrive S 228.400 TL
  • 5 Dream X-Pack Multidrive S 285.600 TL
  • 5 Flame Multidrive S 290.200 TL
  • 5 Flame X-Pack Multidrive S 301.950 TL

Temmuz ayı kapsamında bu fiyatlar ile satışa sunulan 2021 model Toyota Yaris modellerine ulaşılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu