2020 Model ArabalarGündemHaberlerTeknolojiVolkswagenYeni Araba Modelleri

2021 VW Golf R 4 Kasım’da Tanıtılacak – Özellikleri İnceleyin

2021 VW Golf R 4 Kasım’da tanıtılacak.

Volkswagen henüz detayları paylaşmamış olsa da, dört silindirli motorun 333 PS (328 hp / 245 kW) güç çıkışıyla gelecek.

Sportif R modeli ızgara tasarımı önden çekişli Golf serisinden daha büyük olacak ve hava girişleri gibi detaylarları barındıracak.

2021 Golf R’nin daha büyük bir tavana monte edilen rüzgarlığı olacak ve her iki yanında dört egzoz çıkışı için yer ayrılmış difüzörle gelmesi bekleniyor.

Volkswagen 4 Kasım’da GTD, GTE, GTI ve GTI Clubsport modellerini tanıtmıştı

Volkswagen Golf R

Seriyi en üst donanım seviyesi Golf R’yi tanıtarak tamamlamayı planlıyor.

2021 VW Golf R iç mekanla ilgili söylenebilecek ilk bilgiler, dijital gösterge paneli menüsü ve multimedya sisteminde, koltuklarda ekstra ergonomik destek, özel döşeme seçenekleri, çeşitli yerlerde R logoları.

Bunları adaptif şasi kontrolü ve elektronik ön diferansiyel kilidi gibi otomobilin çekişini ve viraj almasını iyileştiren özellikler tamamlıyor.

Volkswagen Golf R

Motor Bilgisi

Otomobil gücünü turboşarjlı 2.0 litre dört silindirli motordan almaya devam edecek. Fakat değişken olarak valf zamanlaması ve silindir başındaki turboya yönlenen bu soğutmalı egzoz gazı gibi bazı yenilikler olacak.

Hafif jantlar ve R logoları görüntüyü tamamlayan önemli etkenler olacak.

Buna en yeni nesil 4Motion kalıcı dört çekişli sürüş sisteminin ve Vehicle Dynamics Manager sisteminin eşlik edeceği düşünülüyor.

Yeni Golf R Almanya’daki Wolfsburg fabrikasında üretilecek. Diğer Golf modellerinin tümü bu fabrikada üretiliyor.

2021 VW Golf R’nin herhangi bir türden elektrifikasyona sahip olmadığı doğrulanmasına rağmen VW Motorsport Jost Capito’nun yöneticisi Hot Hatch yine de bir açıklama getirerek, “Kimsenin beklemediği teknolojiye” sahip olacağını ve bunun “gerçek bir sürüş makinesi” olacağını söyledi.

GTI TCR, yangın söndürücüler, takla kafesleri ve yolcularınızı hayatları için güvenlikle dolu bir versiyon olduğunu hatırlatalım.

Bir sonraki Golf R’nin iç mekanının standart Golf’ü epey andırması bekleniyor. Geçmişte hatchback’in R varyantları hızlı oldukları kadar da rahattı. Bu rahatlığı ve hızı yine sağlamak için iç tasarım benzerliği sürecek.

Volkswagen Fabrika – Türkiye’de Volkswagen Fabrikası Açılacak mı?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu