2022 Model ArabalarAraba FiyatlarıFordHaberlerSUVYeni Araba Modelleri

2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir?

2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir? Kamyonet geliştirmede sürekli artan gelişmelere rağmen, iyi olanlar hala para için uygun miktarda yetenek sunarak tanımlanıyor. Nispeten ucuz filo odaklı tam boyutlu kamyonlar, her pikap üreticisinin ürün yelpazesinin alt ucunda hala var.

Bununla birlikte, çoğu banliyö garajına ve cüzdanına sığabilecek bir zamanların basit kompakt alıcıları, boyut ve ekipman olarak balonlaşarak fiyatlarını 40.000 dolara doğru itti. Kadar Home Depot ishal için uygun bir küçük kamyon arayan veya Jet Ski bir çift çekme Alıcılar olamadı Ford tanıtıldı Kaçış tabanlı Maverick’i.

2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir?

Maverick’i 4,5 fitlik kargo kutusu olan kompakt bir SUV olarak düşünün. Ford’un orta boy Ranger’ının altına yerleştirme, temel XL modeli için sadece 21.490 dolardan başlıyor. Yalnızca bir ekip kabini olarak gelir ve tek gövdeli bir mimari için çoğu pikapta gövde üzerinde gövde yapısından kaçınır, özellikle de diğerlerinin yanı sıra artık mevcut olmayan Focus’u destekleyen Ford’un C2 platformunun daha güçlü bir versiyonu.

Daha büyük Honda Ridgeline benzer bir düzen kullanır ve gelenekselcilerin biraz küçümsemesine neden olur, ancak tek gövdeli bir kurulum boş ağırlığı kontrol altında tutar ve daha iyi sürüş özellikleri sağlayabilir. 2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir? Maverick’in eşit derecede taze rakibi olan Hyundai Santa Cruz’un da benzer bir makyaja sahip olması tesadüf değil.

YÜKSEK: Güçlü turbo-dört motor, çekici fiyatlandırma ve EPA numaraları, sağlam çekme ve taşıma kapasitesi değerleri.

1.80 boyundaysanız, Maverick’in 68,7 inç yüksekliğindeki tavan çizgisine tam olarak bakabilirsiniz. Yine de, sürücü direksiyonun arkasında yüksekte oturuyor. 121,1 inçlik dingil mesafesi, Escape’inkinden 14,4 inç daha uzun, ancak Maverick, gövde üzerindeki Ranger’dan yaklaşık bir inç daha dar ve neredeyse bir fit daha kısa, bu da manevra yapmayı kolaylaştırıyor.

2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir? Görkemli, Maverick’i tanımlamıyor, ancak yatağında 1500 pound ve 2000 pound çekebilir. 4K Çekme paketi ile donatılmış dört tekerlekten çekişli versiyonlar için çekme limiti 4000 pound’a çıkar (test cihazımızda yoktu). Santa Cruz ve Ridgeline’in aksine, Maverick’in kargo kutusunda yerden bir saklama kutusu yok.

2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir? Orta menzilli XLT test kamyonumuz, yalnızca 3800 pound ağırlığındaydı; bu, toplama standartlarına göre tüy gibi bir ağırlıktı. Önden çekişli standarttır ve temel versiyonlar, 2.5 litrelik sıralı dört ve iki elektrikli motora sahip hibrit bir güç aktarma organı, 191 beygir gücü için iyi bir düzenleme ve etkileyici bir 37 mpg EPA kombine tahmini ile motive edilir. Dört tekerlekten çekişin ekstra maliyeti 2220 $ ve yalnızca geleneksel sekiz vitesli otomatik ile eşleşen 250 beygirlik 2.0 litrelik turbo dörtlü (1085 $’lık bir artış) ile sunuluyor. Dört tekerlekten çekiş örneğimiz, 75 mph otoyol yakıt ekonomisi testimizde EPA tahminine uygun olarak 29 mpg döndürdü. Ve 21 mpg ortalaması, elimizdeki orta boy kamyonlardan daha iyidir.

2022 Ford Maverick incelemesi - Fiyatı Nedir?

DÜŞÜKLER: Bazı modern olanaklar eksik, otoyolda gürültülü, hassas direksiyon.

Ford’un güçlendirilmiş 2.0 litresi, manevralar için yumuşak ve duyarlı bir homurtu sağlar ve göze çarpmayan sekiz vitesli şanzıman, kamyonumuzun 5,9 saniyede 60 mil hızlanmasına yardımcı oldu. Bu kurulum Maverick için iyi bir eşleşme, ancak döner vites kadranındaki L ayarı yerine sadece vitesleri daha yüksek devirlerde tutan bir tür manuel kontrolü memnuniyetle karşılayacağız. 71 desibelde, kabindeki tam gaz gürültü seviyeleri nispeten sessizdir. Bununla birlikte, bu, aynaların ve A sütunlarının etrafında belirgin bir rüzgar hücumu ile 70 mil hızla giderken kaydettiğimizden yalnızca bir desibel daha yüksek. Ses yalıtımı mütevazıdır; arka koltuk arkalıklarını aşağı çevirin ve sadece çıplak metal bir bölme var.

2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir? Önden çekişli versiyonlar burulma kirişli bir arka süspansiyon kullanırken, dört tekerlekten çekişli modeller, gergin ancak rahat ve dengeli bir sürüş sağlayan bağımsız bir arka kol kurulumuna sahiptir. Canlı arka akslara ve yaprak yaylara sahip geleneksel kamyonetlerde yaygın olan engebeli yollardaki rahatsızlık burada bir sorun değil. Köşelerde gözle görülür bir gövde yuvarlanması var ve kaldırım dikişlerinden gelen tıkırtılar içeride yankılanabiliyor.

Ancak Maverick sağlam hissediyor ve frenlerinde güven verici bir ısırık var. Direksiyonu merkezden uzağa çevirin ve bu kamyon, dümeninden çok az bir his olsa da, itaatkar bir şekilde yön değiştirir. Test kamyonumuz 0,82 g skidpad tutuşu yayınladı ve 172 fitte 70 mil / saat’ten durdu – 800 dolarlık FX4 Off-Road paketinin bir parçası olan 17 inçlik Falken Wildpeak A/T AT3W arazi lastikleri dikkate alındığında iyi sonuçlar.

2022 Ford Maverick incelemesi - Fiyatı Nedir?

2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir? Bu Maverick’in test pisti performansı, orta boy kamyonlarla ilgili son karşılaştırma testimizde en üst sıralarda yer alacaktı. Sayıları, test ettiğimiz tek Santa Cruz ile neredeyse aynı, 281 beygirlik 2.5 litre turbo dörtlü dört tekerlekten çekişli bir model . Hyundai, menzili boyunca birkaç bin dolar daha pahalıya mal olsa da, aynı zamanda daha büyük taşıma yükü ve çekme maksimumlarına (sırasıyla 1748 ve 5000 pound) sahiptir.

İç kısım sade ve ön kısımda geniş, ancak fripperies hafif. Basma düğmeli bir dünyada, fiziksel bir kontak anahtarını çevirmek (üst trim hariç hepsinde) bir gerilemedir. Maverick’in 8.0 inç dokunmatik ekranı daha küçük ve Ford’un daha gelişmiş birimlerinden daha düşük çözünürlüğe sahip, ancak Android Auto ve Apple CarPlay bağlantısına sahip.

2022 Ford Maverick incelemesi – Fiyatı Nedir? Kamyonumuz, test edildiği gibi 30,235 $’lık makul fiyatına rağmen, bizi fazla bir şey istemiyor. Suni deri koltuk ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi tüm özelliklerin kilidini açmak için üst Lariat döşemesine yaklaşık 35 bin dolar harcamanız gerekecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu