HaberlerHyundaiYeni Araba Modelleri

2022 Hyundai Elantra N Özellikleri Tanıtıldı

2022 Hyundai Elantra N modeli, uzun süredir yapılan tanıtım çalışmaları sonunda tanıtıldı. Sportif yapısı ve kesin çizgi tasarımları ile kullanıcılarının beğenisine sunulan aracın birçok donanımı bulunuyor.

Hyundai markasının yeni Elantra N modeli, diğer aile üyelerinde de görülen mavi renk ile ve güçlü teknik özellikleri ile kullanıcılara sunuldu. Sportif tasarımı ile etkileyici bir görünüm oluşturan bu araç, aynı zamanda güçlü teknik özellikler barındırıyor.

Hız tutkusu olanların ve sportif tasarıma sahip otomobillere ilgi duyanların merakla beklediği yeni Elantra N ile ilgili herhangi bir fiyat bilgisi paylaşılmadı. Öncelikli olarak Güney Kore’de satışa çıkması beklenen bu aracın 2021 sonlarına doğru Avrupa’da da satışa sunulması bekleniyor.

2022 Hyundai Elantra Tasarımı

2022 Hyundai Elantra N modeli, agresif bir tasarım görüntüsü ile kullanıcılarına sunuluyor. Birçok renk seçeneği ile bu görünümünü daha da kuvvetli hale getiren araç, diğer modellerine göre daha dinamik bir izlenim de aktarıyor. Özellikle aracın alt gövdesindeki kırmızı çizgiler ile sportif özelliği ön plana çıkarılmakta.

2022 Hyundai Elantra N Teknik Özellikleri

2022 Hyundai Elantra N özellikleri kapsamında birçok önemli detay bulunuyor. Aracın kaputunun altında 2.0 litre turbo dört silindirli ünite mevcut.276 beygir gücü ve 392 Nm tork üreten aracın motoru, 5mm daha büyük bir kompresör çarkına sahip.

Araçta üretilen beygir gücü ve tork, ön tekerleklere 6 ileri manuel şanzımanla veya 8 ileri ıslak çift kavramalı otomatik şanzıman ile iletiliyor. Hyundai markasının diğer N modellerinde de olan N Grin Shift modunun açık olduğu durumlarda motor kısa süreliğine 285 beygir gücü üretiyor. Böylelikle Elantra N modelinin hızlanması da 100 km/s’de 5.3 saniye oluyor.

Aracın iç mekan donanımları bakımından da birçok teknolojik özelliği bulunuyor. Yeni Hyundai Elantra N modelinin bilgi eğlence sistemine eklenen özellik ile tur süreleri ve performans ölçütleri takip edilebiliyor. Aynı zamanda soğutucu ve motor yağının ısı durumları da sürekli olarak sürücü ile paylaşılıyor. Hem hız hem de konfor bakımından kullanıcılara birçok olanak sağlayan bu aracın fiyatlarının da ilerleyen zamanlarda açıklanması bekleniyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu