HaberlerKiaTeknolojiYeni Araba Modelleri

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi. Birçoğu elektrikli araç fikrini sevecek olsa da, saf bir EV’ye bağlanmak biraz göz korkutucu ve sınırlayıcı olabilir.

Ancak bu 2022 Kia Niro PHEV’, satın alabilirseniz, benzinli gücün rahatlığından tamamen vazgeçmeden elektriklinin de tadını çıkartabilirsiniz.

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi

Bir araya getiren bir elektrikli motor ile 1.6 litre doğal emişli dört silindirli benzinli motor , Niro bir hibrid aracın her iki güç kaynağı arasında seçim edebilmektedir. Veya bir karışım.

8.9kWh lityum-iyon polimer batarya 44.5kW / 170nm elektrikli motor gücünü ön tekerleklere iyi aktarıyor. Tek bir damla yakıt kullanmadan, Niro’nun iddia edilen elektrik menzili 55 km olarak ölçülüyor.

Elektrikli sürüş menzili, uzun sürüşlerde gayet iddialı bir yeterlilik sağlıyor.

100 kilometre başına 1.3 litre tüketiyor. Bununla birlikte, bu rakamın şarjlı bir pil kullanmayı da içerdiğini belirtmekte fayda var.

Dikkate alınması gereken pek çok rakam var ancak fiyat da önemli bir nokta olacak. Plug-in hibrit Niro, bu Spor görünümünde 50.490 dolardan fiyatlandırılırken, daha ucuz bir S özelliği de 46.590 dolardan alınabilir.

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi. Niro Sport için önemli yükseltmeler arasında daha büyük bir bilgi-eğlence ekranı, uzun huzmeli far destekli LED farlar, buton çalıştırmalı akıllı anahtar ve bazı iç mekan aydınlatması yer alıyor.

Plug-in hibrit Niro, 67.490 dolardan tamamen elektrikli Niro’dan daha ucuz, ancak 43.990 dolardan kapalı döngü hibrit Niro’dan daha pahalı.

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi. Niro kaçınılmaz olarak Sportage orta boy SUV gibi daha modern çağdaşlarla karşılaştırılacak. Bu durum Niro’yu biraz basit gösterebilir. Genel tasarım, birkaç yıldır dünya çapında diğer pazarlarda bulunan Niro’nun yaşı hakkında ipucu veriyor.

Yüz kilometrede 1,3 litre iddiasına karşı, pil grubunda yaklaşık dörtte üç kapasiteden başlayarak normal sürüşte 2,7L/100km’ye daha yakın gördük . Daha az pil kullanımıyla daha sık kullanırsanız, 4-5L/100km gibi daha fazlasını göreceğinizi düşünüyoruz.

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi. Pratiklik açısından Kia Niro gayet iyi. Ön taraftaki üç USB güç çıkışı, sunulan bir miktar depolama alanıyla harika.

Tipik bir orta konsol dizisi, bardak tutucular ve bir telefon veya cüzdan için uygun bir depolama alanı mevcuttur. Bunun ötesinde, içeriden tipik ve türev bir deneyim.

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi. Bagaj o kadar büyük değil ancak burada boyut orta büyüklükteki herhangi bir şey üzerinde küçük bir SUV ile daha orantılı görülüyor. Bu, şüphesiz Niro’nun bu uygulamada iki ayrı enerji santrali barındırmasından kaynaklanmaktadır ancak 324L biraz sınırlı miktarda bagaj alanına işaret etmektedir.

Baktığınızda bagaj tabanının yüksek olduğunu ve bunun altında delinme tamir eden bir yapışkan kitin gizlendiğini fark edeceksiniz.

Kia Niro Euro NCAP sistemi aracılığıyla 2016 ANCAP güvenlik puanına sahip. 2021 ve 2022 gereklilikleri beş yıl öncesine göre daha katı olmasına rağmen beş yıldızlı olmayı başardı.

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi. Bu Niro’da yaya ve bisikletli algılamayı sağlayan otonom acil frenleme (AEB) var. Ayrıca arka çapraz trafik uyarısı, şeritte kalma yardımı, şerit takip yardımı ve sürücü dikkat uyarısı ile kör nokta algılama da var.

Bu damardaki diğer bazı detaylar arasında otomatik farlar ve silecekler ve arka park sensörleri (önde yok) bulunuyor. Niro, 360 derecelik kamera ve kör nokta görüş kameraları gibi daha yeni Kia tasarımlarında bulacağınız daha ileri teknolojilerden bazılarını da kaçırıyor.

Pratiklik açısından Niro gayet iyi. Ön taraftaki üç USB güç çıkışı, sunulan bir miktar depolama alanıyla harika. Tipik bir orta konsol dizisi, bardak tutucular ve bir telefon veya cüzdan için uygun bir depolama alanı mevcut.

Gösterge panelindeki tipik düğmeler ve kontroller, direksiyonun arkasından evde hissetmenin hızlı ve kolay olduğu anlamına gelir. Ön taraftaki kapı kartlarında şişeler için yer var ve büyük bir bilgi-eğlence ekranı ile güncellenmiş direksiyon simidi tasarımının birleşimi, Niro’nun biraz yeni ve taze hissetmesine yardımcı oluyor.

2022 Kia Niro PHEV İncelemesi. Niro’nun içi biraz eski ve yorgun görünse de, sağlam bir düğme ve kontrol levhası bir tasarımcının kalbini ateşe vermese de, günlük kullanılabilirlik açısından çok iyi olduğunu hatırlatır. Tek bir temiz dokunmatik ekrana bakmak çok hoş olabilir, ancak bu Niro gibi bir kurulumla günlük olarak etkileşimde bulunmayı tercih ederim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu