Haberler2022 Model ArabalarMazdaYeni Araba Modelleri

2022 Mazda 2 Hibrit Çıkıyor Özellikleri Ne Olacak?

2022 Mazda 2 Hibrit Çıkıyor. Hibrit motor versiyonu uzun süredir beklenen araçlar içerisinde yer alıyordu. Son dönemin en popüler yakıt tüketim ve motor sistemine sahip olan araçlar arasında artık Mazda 2 de yer alıyor. 2022 yılında üretilecek olan yeni modeline hibrit motor sisteminin bulunduğunu daha önce açıklamış olan Mazda, üst düzey performans verecek bu aracın üretimine başladı.

2022 Mazda 2 Hibrit Çıkıyor Özellikleri Ne Olacak?

Tanıtımı 2021 yılının ikinci yarısında yapılan 2022 Mazda 2 modelinin özellikleri de geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Tasarım, performans ve yeni özellikleriyle sürücüleri  memnun edecek bu aracın en önemli özelliği hibrit üniteye sahip olması.

Peki 2022 Mazda 2 Türkiye’de satışa sunulacak mı? Mazda 2 Hibrit ne zaman satışa çıkıyor? Özellikleri neler? Tüm bu sorular ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

2022 Mazda 2 Hibrit Türkiye’de Satılacak Mı?

2022 Mazda 2 Hibrit Çıkıyor. Modelin tanıtımı Avrupa ülkeleri için özel olarak yapıldı. Ancak bu aracın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ve satış durumunun ne olacağı henüz kesin değil. Avrupa ülkelerinde tanıtımı gerçekleştirilen ve kesin olarak satışa sunulacağı duyurulan Mazda 2 Hibrit modelinin Türkiye’de satışa çıkma ihtimali oldukça düşük.

Ancak ilerleyen dönemde veya 2022 yılının sonlarında doğru markadan bu hibrit model özelinde bir atılım olması da fazlasıyla mümkün. Aramazdaç severlerin merakla beklediği yeni model araçlardan biri olan Mazda 2, yeni yılın ilk yarısında Avrupa’da satışa çıkacak.

Mazda 2 Hibrit Özellikleri Ne Olacak?

2022 Mazda 2 Hibrit Çıkıyor. En çok merak edilen konular arasında aracın özelliklerinin ne olacağı da yer alıyor. Hibrit motor ünitesiyle dikkatleri üzerine çeken bu araç 3 farklı donanım seçeneğiyle birlikte çıkıyor.

Ayrıca araç genel olarak 115 hp motor gücüne ve 170 nm tork gücüne sahip. Bununla birlikte 2022 Mazda 2 1.5 litrelik benzinli motorla kombine ediliyor. 100 km’de 3.9 litrelik bir yakıt tüketen Mazda’nın bu modeli tasarım açısından da Toyota Yaris’i andırıyor. Şık tasarımı olan bu araç kısa ve geniş tasarımıyla trafikler için birebir uygun durumda.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu