2022 Model ArabalarAraba MarkalarıElektrikli ArabalarHaberlerMercedesYeni Araba Modelleri

2022 Mercedes EQS AMG Özellikleri Tanıtıldı

S serisinin elektrikli modeli olarak değerlendirilen 2022 Mercedes EQS AMG modelinin tanıtımı, bu yılın bahar aylarında yapılmıştı. Bu günlerde ise bu yenilikçi otomobilin yüksek performans odaklı AMG versiyonu resmi olarak lanse edildi. İlk AMG amblemli tamamen elektrikli model konumunda olan bu araç yüksek performans özelliklerine sahip.

2022 Mercedes EQS AMG Özellikleri

AMG dokunuşları ile 762 beygir gücü ve 554 Nm tork gücü üreten bir kapasitesi olan 2022 Mercedes EQS AMG modeli, bu değerlerine Race Start modunda ulaşabiliyor. Aracın bu güç değerleri ile 0’dan 100 km/s hızlanma kapasitesi 3.5 saniye civarlarında sürüyor. Araçtaki Race Start modu kapalıyken de ulaştığı güç seviyeleri; 657 beygir gücü ve 516 Nm tork olmakta. Maksimum hız seviyesi ise 250 km/s elektronik olarak sınırlandırılmış.

Aracın motor güçlendirmesinin yanı sıra arka aks, motor bağlantı kısımları ve şasinin belirli bölgeleri gibi yerlerde de güçlendirmeler mevcut. Buna bağlı olarak otomobilin altyapısı kapsamında diğer AMG modellerinden türetilen pek çok mekanik aksam bulunuyor.

Yeni AMG EQS’in çift elektrik motorlu düzeninde, AMG’nin özel olarak tasarladığı 4 teker çekiş sistemi bulunuyor. EQS’in arka tekerlekleri 9 dereceye kadar dönebiliyorken böyle bir 4 teker çekiş sistemi de eklenince aracın bir pist aracından pek de farkı kalmamış oluyor. Son derece başarılı bir yol tutuşu bulunan araçta Comfort, Slippery, Sport, Sport+ ve Individual şeklinde 5 adet sürüş seçeneği de yer alıyor.

Batarya Özellikleri

Bu yeni elektrikli modelin kaput altında 107.8 kwh kapasiteli batarya yer alıyor. 21 inç AMG jantlar üzerinde performansını gösteren bu modelde ısıtmalı direksiyon simidi, ısıtmalı arka koltuk, panoramik cam tavan, havalandırmalı ve masajlı ön koltuk, Burmester 3D ses sistemi gibi yenilikçi özellikler yer alıyor.

2022 Mercedes EQS AMG İç Mekan Özellikleri

İç mekan olarak da oldukça yenilikçi ve teknolojik sistemlere sahip olan araçta konsolu kaplayan MBUX Hyperscreen, standart olarak bulunuyor. AMG temalı olarak güncellenen bu ekranların yanı sıra aracın direksiyon simidinde de altı düz AMG direksiyonu olarak değiştirilmiş. AMG dokunuşları arasında spor pedallar, kapı eşikleri ve paspas gibi diğer malzemeler de yer alıyor.

Aracın fiyatı yönünde herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu