Haberler2022 Model ArabalarOpel

2022 Opel Astra Özellikleri ve Fiyatları Ne Olacak?

2022 Opel Astra Özellikleri ve Fiyatları Ne Olacak? Etkileyici tasarımı ve yenilikçi teknolojik özellikleri ile birçok otomobil severin ilgisini çekmiş durumda. Şu anda Almanya başta olmak üzere birkaç ülkede ön siparişe açılmış durumda olan bu model, 2022 yılının başlarında sunulmaya başlayacak.

2022 Opel Astra Özellikleri ve Fiyatları Ne Olacak?

2022 yılının ortalarında ülkemizde olması beklenen 2022 Opel Astra modelinin Türkiye’deki fiyatları hakkında ise net bir açıklama henüz yok. Fakat Avrupa’da bu modelin fiyatlarının açıklanmış olması sebebiyle ortalama bir tahmin yapmak mümkün.

2022 Opel Astra Tasarım Özellikleri

Yeni Opel Astra tasarım özelliklerinde dış tasarım olarak modern bir görünüm ortaya konuluyor. Hibrit olsa da klasik bir elektrikli araba tasarımına sahip olan bu model, keskin çizgileri ve kısık farları ile karizmatik bir görünüm ortaya çıkarıyor.

İç tasarım olarak da oldukça modern olan otomobilde direksiyon arkası paneli tamamen dijital olarak üretilmiş. Ek olarak aracın koltuklarının da tamamen deri kaplamaya sahip olduğu ve ısıtılabildiği görülüyor.

Ergonomik koltuklar, doktorlar ve terapist komisyonu tarafından sırt ağrısını en aza indirmek ve maximum konfor sağlamak adına bu modelde üretilmiş.

İç dizaynında tamamen dijital sürücü paneli bulunan araçtaki bu panelde dahili bir navigasyon sistemi de yer alıyor. Bu panele ayrıca akıllı telefonlar da bluetooth ile bağlanabiliyor, telefonlar kablosuz şarj edilebiliyor.

2022 Opel Astra Performansı ve Motor Özellikleri

2022 Opel Astra motor özellikleri kapsamında 110 beygir (81 kW) ile 225 beygir (165 kW) arasında değişen çıkışlı benzinli ve dizel paket seçenekleri yer alıyor. Tarihinde ilk defa bir plug in hibrit düzeni ile sunulacak olan bu modelde, ayrıca konfigürasyon da sunuluyor.

Güç aktarma sistemine ek olarak altı vitesli manuel ile sekiz vitesli otomatik şanzımanlar da seçenek olarak kullanıcılara sunulacak. Bu yenilikçi otomobilin yakıt tüketimindeki verileri hakkında ise şimdilik net bir bilgi yer almıyor.

2022 Opel Astra Fiyatları

2022 Opel Astra fiyatları, Avrupa bazında şu şekilde sunuluyor:

Opel Astra hibrit 1.6 turbo motorlu 8 vitesli otomatik şanzıman paketlerinde;

  • Edition paket 36.710 Euro
  • Elegance paket 39.100 Euro
  • GS Line paket 40.330 Euro
  • Ultimate paket 44.410 Euro

2022 Opel Astra Özellikleri ve Fiyatları Ne Olacak? Yeni kasa Opel Astra L, Almanya’nın Rüsselsheim kentinde üretiliyor. Fransız PSA grubunun EMP2 platformunu kullanan yeni Astra aynı zamanda üçüncü nesil Peugeot 308 ve DS 4 ile ortak platformda kullanıcıya sunulacak. Bu araç 1.2 litre turbo benzinli ünite de 110 ps motor manuel şanzımanla, yine aynı hacimdeki ünitede 130 ps güç 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanla sunulacak. Dizel cephede ise 1.5 litrelik 130 ps’lik ünite 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek. Son olarak ise 1.6 litre turbo benzini motora entegre edilmiş olan elektrikli motorla toplamda 180 ps güç üreten ve 1.1 litrelik ortalama tüketim gerçekleştiren hibrit motor da tüketicinin tercih listesinde yer alacak. Öte yandan yeni kasa Astra 422 litrelik bagaj alanına sahip olup katlanabilir koltuklar sayesinde 1339 litreye kadar da yükleme kapasitesi sunacak.

2022 Opel Astra Özellikleri ve Fiyatları Ne Olacak? Opel’in altıncı jenerasyon Astra modeli gün yüzüne çıktı. Uzun süredir yenilenmeyi bekleyen bu araç Opel Astra L olarak lanse edilmişti. Fakat aracın birçok detayı netleşmemişti. Şimdi ise birçok bilgi açığa kavuştu. Aracın teknik verileri, donanım bilgileri ve fiyatına dair birçok bilgi sizleri bekliyor.

2022 Yeni Kasa Opel Astra L Teknik Özellikleri

2022 Opel Astra Özellikleri ve Fiyatları Ne Olacak? Yeni kasa Opel Astra L, Almanya’nın Rüsselsheim kentinde üretiliyor. Fransız PSA grubunun EMP2 platformunu kullanan yeni Astra aynı zamanda üçüncü nesil Peugeot 308 ve DS 4 ile ortak platformda kullanıcıya sunulacak. Bu araç 1.2 litre turbo benzinli ünite de 110 ps motor manuel şanzımanla, yine aynı hacimdeki ünitede 130 ps güç 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanla sunulacak. Dizel cephede ise 1.5 litrelik 130 ps’lik ünite 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek.

2022 Opel Astra Özellikleri ve Fiyatları Ne Olacak? Son olarak ise 1.6 litre turbo benzini motora entegre edilmiş olan elektrikli motorla toplamda 180 ps güç üreten ve 1.1 litrelik ortalama tüketim gerçekleştiren hibrit motor da tüketicinin tercih listesinde yer alacak. Öte yandan yeni kasa Astra 422 litrelik bagaj alanına sahip olup katlanabilir koltuklar sayesinde 1339 litreye kadar da yükleme kapasitesi sunacak.

2022 Yeni Kasa Opel Astra L Özellikleri

2022 Opel Astra Özellikleri ve Fiyatları Ne Olacak? Yeni Opel Astra L donanımlarına dair genel bilgi de verelim. Baz paketin adı Astra olarak geçiyor. Onu sırasıyla Edition, Elegance, GS Line ve Ultimate takip ediyor. Bu donanım paketlerinde;
16, 17 ve 18 inçlik jantlar,
Adaptif LED-Matrix farlar ve led stoplar,
güncel ADAS donanımları,
panoramik sunroof,
ısıtmalı direksiyon simidi,
8 hoparlörlü Hi-Fi ses sistemi,
AGR sertifikalı koltuklar,
ısıtmalı ön ve arka koltuklar,
10 inçlik dijital gösterge paneli,
10 inçlik dokunmatik multimedya ekranı,
kablosuz telefon şarj alanı,
360 derece park asistanı,
Head-Up Display gibi birçok üstün özellikler bu araçta sunulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu