2022 Model ArabalarHaberlerToyotaYeni Araba Modelleri

2022 Toyota Aqua Hibrit Tanıtıldı, Fiyatları Ne Olacak?

Yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri pazarından ayrılan Toyota Prius C, ana vatanı Japonya’da Toyota Aqua ismini kullanıyordu. 2022 Toyota Aqua hibrit modeli ile aracın ikinci neslini tanıtan Toyota, satış grafiğini yükseltmeyi planlıyor.

Yakıt verimliliği konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi planlayan Toyota, yeni modelinde Comfort Pedal adındaki tek pedal sürüş donanımından faydalanıyor. Ayrıca aracın üst paketlerinde E- Four adındaki dört tekerlekten çekiş sistemi mevcut.

2022 Toyota Aqua Hibrit Özellikleri

2022 Toyota Aqua Hibrit modelinin birçok donanımı bulunuyor. Yeni Aqua, hibrit güç ünitesinden beslense de tamamen elektrikli otomobillerde olan çift yönlü şarj özelliğine de sahip. Yeni model aracın tüm versiyonlarında, kesinti sırasında aracın jeneratöre çevrilmesini sağlayan Acil Durum Güç Kaynağı Modu da bulunuyor.

Bu özelliklerin yanı sıra elektrikli sürüş modu ile döndürülebilen sürücü koltuğu bulunan yeni Toyota Aqua, kullanıcılarını memnun etmeyi planlıyor. Arka koltukta oturanlara daha uzun bir diz alanı sunan araçta 50 mm aks mesafesi bulunuyor. Bagaj hacminde de daha geniş bir yapıya giden yeni Aqua’da, 10,5 inç multimedya sistemi de mevcut.

2022 Toyota Aqua Hibrit özellikleri kapsamında yüksek çıkışlı bipolar nikel hidrojen batarya da bulunuyor. Önceki nesil Aqua’nın nikel hidrojen pillerinin iki katında güç sunan araçta yakıt verimliliği ve ivmelenme konusu iyileştirilmiş durumda. Böylelikle Aqua’nın yüksek süratle yol aldığı durumlarda elektrikli olarak sürüş gerçekleşebiliyor.

2022 Toyota Aqua Fiyatları

2022 Toyota Aqua fiyatları, birkaç versiyonda belirlenerek açıklandı. Giriş seviyesinde olarak sunulan önden çekişli Aqua B, yaklaşık 155,405 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor. Diğer bir versiyon dört çeker E-Four Z paketinin fiyatları ise yaklaşık 203.911 TL olarak konumlandırılıyor.

Yeni Toyota Aqua’nın fiyatlandırma kapsamında birçok olanak da bulunuyor. Buna örnek olarak 1.536 TL tutarında yedi yıllık kiralama opsiyonu sunuluyor. Yeni hibrit modeli ile 2022 yılında satış oranlarını yükseltmeyi planlayan Toyota, çeşitli indirim olanakları ile kullanıcılarına kolaylıklar sunmayı hedefliyor.

Şimdilik sadece Japonya’da satışı yapılacak olan aracın satışlarının yakın zamanda Türkiye’de de yapılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu