2022 Model ArabalarFordHaberlerYeni Araba Modelleri

2023 Ford Mustang GT3 Ön İzlemesi Yapıldı

2023 Ford Mustang GT3 Ön İzlemesi Yapıldı. Ford, 2024’te Mustang GT3 yarışı için geliştirdiği otomobille yeni nesil Mustang yol otomobilini temel alacak gibi görünüyor.

2023 Ford Mustang GT3 Ön İzlemesi Yapıldı

Ford, 2024’te GT3 yarış serisine girmeye hazırlanan Mustang spor otomobilinin yarışa hazır bir versiyonunu tanıttı. Gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanan yeni nesil, yola çıkan 2023 Ford Mustang’e ilk inceleme yapmamıza olanak sağladı.

Ford Performance ve yarış mühendisliği firması (ve Ford GT süper otomobil üreticileri) Multimatic tarafından geliştirilen Ford, 2024’te birinci sınıf GT3 yarış serisinde bir Mustang’e girecek ve markanın Ford GT’den bu yana küresel spor otomobil yarışlarının üst seviyelerine geri dönüşünü işaret ediyor.

2023 Ford Mustang GT3 Ön İzlemesi Yapıldı. Ford bunu henüz doğrulamamış olsa da, 2024 çıkış tarihli yeni Mustang GT3’ün muhtemelen S650 kod adlı yeni nesil Mustang yol otomobilini temel alacağı anlamına geliyor. 2023’te piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Sonunda dört silindirli ve/veya V8 hibrit güç seçeneği ile birlikte.

2023 Ford Mustang GT3 Ön İzlemesi Yapıldı Ford’un 2023’te aynı adı taşıyan seri (GT4) için yepyeni bir Mustang GT4 yarış arabası piyasaya sürecek. 2016’da piyasaya sürülen mevcut otomobilin yerini alacak.

Duyuru ile birlikte yayınlanan GT3 yönetmeliklerine göre yol otomobilini temel alacak olan yeni Mustang GT3’ün bir teaser görüntüsü, yeni Mustang’in uzun motor kaputu ve eğimli ‘fastback’ arka ucu ile selefinin ikonik şeklini koruyacağını gösteriyor.

2023 Ford Mustang GT3 Ön İzlemesi Yapıldı ve bununla birlikte yeni ön tasarımı inceleme şansımız bulundu. Ön uç, daha düşük, daha az sivriltilmiş bir burun ile eskisinden daha keskin görünüyor. Yeni Mustang’in mevcut otomobilinkinden daha ince LED farları barındıran benzer bir profili sergileyen casus fotoğraflarıyla uyumlu olduğunu görüyoruz.

Yeni Mustang GT3’e güç için Ford Performance ve M-Sport tarafından geliştirilen, Ford’un Dünya Rallisine girişinin arkasındaki güç olan Mustang’in 5.0 litrelik doğal emişli ‘Coyote’ V8 motorunun yarışa hazır bir versiyonu hazırlanacak.

İki araba benzer görünse de, yeni Mustang GT3’ün 2023’te Avustralya’nın Supercars şampiyonasında piyasaya sürülecek olan ‘Gen3’ Mustang ile hiçbir ilgisi yok. Mustang Supercar kontrol şasisine dayalı ve görsel olarak eski ‘S550’den ilham aldı.

2023’ün başlarında piyasaya sürüleceği tahmin edilen yeni nesil ‘S650’ Ford Mustang’in S550 kodlu selefi platformunun güncellenmiş bir versiyonuna mı yoksa ABD pazarı Ford Explorer’ın altında kullanımda olan ‘CD6’ mimarisine mi sahip olacağı konusundaki varsayımlar devam ediyor.

2023 Ford Mustang GT3 Ön İzlemesi Yapıldı. Bununla birlikte, şimdiye kadarki tüm söylentiler, yeni Mustang’in model döngüsü sırasında bir noktada hibrit gücünün mevcut olacağı konusunda hemfikir.

Mustang7G forumu tarafından keşfedilen LinkedIn’deki gönderilerle birlikte, 2.3 litrelik dört silindirli ve 5.0 litrelik V8 hibritlerin lansmandan hemen sonra mevcut olacağını öne sürüyor.

Ford Performance Motorsports global direktörü Mark Rushbrook şöyle konuştu:

Mustang en başından yarışmak için doğdu ve dünyanın en büyük üreticilerinden bazılarıyla kafa kafaya rekabet etmek için GT3 versiyonunu tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.

Bugünkü NASCAR ve Avustralya Süper Arabaları da dahil olmak üzere 58 yıllık küresel dayanıklılık yarışı mirasıyla, Mustang’i bir sonraki küresel performans düzeyine taşımaya hazırız.

Yeni Mustang GT4 hakkında konuşan Rushbrook, “Birçok başarı elde ettik… ve önümüzdeki sezondan itibaren müşterilerimize GT4 kategorisinde rekabet etmeleri için yepyeni bir araba sunabilmeyi dört gözle bekliyoruz. Biz” Yakın gelecekte bu konuda söyleyecek daha çok şeyim olacak.”

2023 Ford Mustang üretim otomobilinin Mart 2023’te veya muhtemelen Aralık 2022 gibi erken bir tarihte üretime gireceği ve 2022’nin sonundan önce küresel bir tanıtım yapılacağı söyleniyor.

Bu, Ford’un 2023’ün ortalarına doğru rekabet başlamadan önce GT4 yarış versiyonunu ve 2024’te piste çıkmadan önce GT3 varyantını piyasaya sürmesi için zaman bırakıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu