2022 Model ArabalarAraba FiyatlarıAraba KampanyalarıGündemHaberlerSuzukiTeknoloji

2023 Suzuki Jimny Göründü

2023 Suzuki Jimny Göründü. Uzun süredir casuslarımızın yoğun markajına maruz kalan 5 Kapılı Jimny, en sonunda Suzuki tarafından tanıtıldı. Aşağıdaki fotoğraflarda inceleyebileceğiniz bu model, Yeni Delhi merkezli Maruti Suzuki’den geliyor ve Hindistan’daki Auto Expo 2023’te görücüye çıkmanın gururunu yaşıyor. Artık kendisi çok daha geniş ve çok daha büyük.

2023 Suzuki Jimny Göründü

2023 Suzuki Jimny Göründü. Maruti Suzuki’nin Jimny 5-Door’u Gurugram fabrikasında üretecek. Marka, mayıs ayında aracın satışa çıkacağı Hindistan’da siparişleri almaya başladı. Bu siparişleri Afrika, Avustralya ve Latin Amerika dahil olmak üzere diğer pazarlar takip edecek.

2023 Suzuki Jimny Göründü. Kendisinin iç mekanına baktığımızda, kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay özelliğine sahip dokuz inçlik bir bilgi-eğlence sistemi, bir arka görüş kamerası ve bir Arkamys ses sistemini fark ediyoruz. Güvenlik açısından incelediğimiz zaman 5 Kapılı Jimny, yokuşta tutuş ve yokuş iniş asistanı dahil altı hava yastığı, ESP ve EBD özelliğine sahip.

2023 Suzuki Jimny Göründü. Söz konusu güç aktarma organları olduğunda, bu güzellik 106 bg ve 134 Nm tork üreten hafif hibrit 1ç5 litrelik benzinli motoru kullanıyor. Şanzıman seçenekleri arasında beş vitesli bir manuel ve dört vitesli bir otomatik yer alıyor.

Beş kapılı Suzuki Jimny’nin, mevcut Jimny’den farklı olmayan K15B 1.5L doğal emişli dört silindirli benzinli motoru koruması bekleniyor.
Aynısı sunulan şanzımanlar için de geçerli, beş ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman da taşınacak.

Şahsen, beş kapılı modelin ek ağırlığını taşımaya yardımcı olmak için biraz daha fazla dürtme için sunulan turboşarjlı bir motor görmeyi çok isterdim, ancak aynı motor ve şanzıman kombinasyonunun kalacağını duyduğuma da şaşırmadım. Önümüzdeki yıllarda daha güçlü bir şey görüyoruz , ancak şimdilik 1.5L motor gibi görünüyor.

Suzuki‘nin CEO’su Michael Pachota bunu 2022’nin başlarında şumu söylemişti:

“Ülkemiz için hazır olduğu an, elimden geldiğince çok sipariş vereceğim. Jimny kelimesiyle başlayan bir şey satışla biter.”

“Size orada çok fazla spekülasyon olduğunu söyleyebilirim, ancak bir tanesinin Avustralya’ya geldiğini doğrulayabilir miyim? Hayır, yapamam. Bu inanılmaz bir ürün, kesinlikle bunun için ellerimizi kaldıracağız.” dedi.

Hindistan’da görücüye çıktı.

Hindistan’a özgü modelin en fazla üç yolcu alabilen bir arka sıraya sahip olduğunu görüyoruz. Arka koltuklar yukarıdayken araç yaklaşık 208 litrelik bir kapasiteye sahipken koltuklar katlandıktan sonra bu hacim 332 litreye çıkabiliyor.

Uzun süredir casuslarımızın yoğun markajına maruz kalan 5 Kapılı Jimny, en sonunda Suzuki tarafından tanıtıldı. Aşağıdaki fotoğraflarda inceleyebileceğiniz bu model, Yeni Delhi merkezli Maruti Suzuki’den geliyor ve Hindistan’daki Auto Expo 2023’te görücüye çıkmanın gururunu yaşıyor. Artık kendisi çok daha geniş ve çok daha büyük.

-Avustralya Q4 2023’e geliyor!
-1.5L dört silindirli motor ve şanzıman seçenekleri korundu
-505 mm uzunluk artışı, 340 mm daha uzun dingil mesafesi

Kartlarda ihracat ve Avustralya’ya varış aşaması

Suzuki araçlarının Genel Müdürü Michael Pachota, 4X4 Australia’ya “Beş kapılı bir modelin mevcut olacağını tahmin eden müşteriler için yüzlerce siparişi ve müşteriyi geri alıyoruz. “Artık Avustralya için onayladığımıza göre sipariş alıyoruz. İlk giren, en iyi giyinen.” dedi.

2023 Suzuki Jimny Göründü. 3 Kapılı Jimny’nin boyutu 3.6 metreyken, 5 Kapılı modelin boyu ise tamı tamına 3.9 metre olarak ölçülüyor. Boyunun uzamasıyla birlikte aracın uzun aks aralığı da 2.5 metreye çıktı ki bu da 3 Kapılı’ya göre kendisini 34 cm yukarı taşıdı.

2023 Suzuki Jimny Göründü. Maruti Suzuki, aracın 1.6 metre genişliğinde ve 1.7 metre yüksekliğinde olduğunu belirtiyor ki bu rakamların 3 Kapılı Jimny ile eşleştiğini söylüyor.

Kendisinin iç mekanına baktığımızda, kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay özelliğine sahip dokuz inçlik bir bilgi-eğlence sistemi, bir arka görüş kamerası ve bir Arkamys ses sistemini fark ediyoruz. Güvenlik açısından incelediğimiz zaman 5 Kapılı Jimny, yokuşta tutuş ve yokuş iniş asistanı dahil altı hava yastığı, ESP ve EBD özelliğine sahip.

2023 Suzuki Jimny Göründü. Güç aktarma organlarında 106 bg ve 134 Nm tork üreten hafif hibrit 1ç5 litrelik benzinli motoru kullanıyor. Şanzıman seçenekleri arasında beş vitesli bir manuel ve dört vitesli bir otomatik yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu