2022 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberlerSUVYeni Araba Modelleri

2023 Tesla Cybertruck Sızdırıldı

2023 Tesla Cybertruck Sızdırıldı. Görüntüler ve videolar, 2023 Tesla Cybertruck elektrikli aracının üretime yakın bir versiyonu olduğuna işaret ediyor.

2023 Tesla Cybertruck Sızdırıldı

Bu görüntünün nasıl ortaya çıktığı ve kimin çektiği belli değil ancak videonun kasıtlı bir sızıntı olmadığı, Tesla fabrikasını gezen bir ziyaretçi tarafından kaydedildiğine dair spekülasyonlar var.

2023 Tesla Cybertruck Sızdırıldı. Revize edilmiş tamponlar, yan aynalar, ön cam sileceği ve yeni jantlar ve lastiklerle Tesla Cybertruck’ın şimdiye kadarki en yüksek versiyonu. Köşeli, paslanmaz çelik tasarıma meraklı olmayanlar biraz hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Cybertruck Owners Club forumunda bir gecede yayınlanan iki fotoğraf ve bir inceleme videosunda, ön cam sileceği, yeni arka lamba grubu, elden geçirilmiş tekerlekler ve lastikler ile daha fazlası dahil olmak üzere tüm değişiklikleri sergiliyor.

2023 Tesla Cybertruck Sızdırıldı. Video, 2019 konseptinin keskin açılarını ve ön ucunu yumuşatmak için çok az şey yapıldığını gösteriyor. Çeşitli güvenlik standartlarını bu nedenle hala geçemeyebilir.

Söylentiler ayrıca Toyota HiLux, Ford Ranger ve rakipleriyle rekabet edebilecek boyutta daha küçük bir Cybertruck kardeşinin de çalışmalarda olabileceğini öne sürüyor.

2023 Tesla Cybertruck Sızdırıldı. Ancak bu modelin birkaç kesin detayı henüz ortaya çıkmadı. Henüz olup olmayacağı belli olmayan detaylar desek daha doğru olur.

Cybertruck konseptine kıyasla değişiklikler yapılmış. Görünüşe göre bu değişilikler onu seri üretime hazır hale getiriyor.

Tesla çalışanı şunları söylüyor: “Eh, Cybertruck’ın henüz bitmediğini anlamalısınız. Bu sadece konsept.”

Üretime yakın Cybertruck’ın 5885 mm uzunluk, 2027 mm genişlik ve 1905 mm yükseklik olarak ölçülen 2019 konseptinden daha küçük olup olmadığı net değil.

2023 Tesla Cybertruck Sızdırıldı Bu da onu Ford, Ram ve Chevrolet’in kendileri daha büyük olan ABD kamyonetlerinden daha büyük yapıyor. Avustralya’nın en çok satan Toyota HiLux ve Ford Ranger’ından daha büyük.

Videonun yanında güncellenen aracın ve Tesla çalışanları gibi görünen bir grubun görüntüsü yayınlandı. Ancak Cybertruck’ın yanında duran insanların ne kadar uzun olduğu bilinmiyor. Bu da herhangi bir yararlı bilgi çıkarmayı zorlaştırıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Nisan 2020’de üretim modelinin boyutunu yüzde üç oranında azaltmak hakkında konuştu. Bir ay sonra geri dönmeden önce; ” Yüzde 3’den daha küçük bile olabilir. Hemen hemen bu rakam çevresindeki boyutta olacak.”

2023 Tesla Cybertruck Sızdırıldı. Performans spesifikasyonları yakın zamanda Tesla web sitesinden alındı. 2019 konseptiyle açıklanan rakamların elden geçirilmesi için uygun olduğunu gösteriyor.

Elon Musk, Teksas’taki montaj hattından çıkan ilk Cybertruck modellerinin, konseptin amiral gemisi üç motorlu düzeni yerine dört elektrik motoru sunacağını doğruladı.

2019 konseptine kıyasla yapılan güncellemeler arasında ön camın sol kenarında büyük bir ön cam sileceği, katlanır siyah yan aynalar, yeni bir ön tampon (daha büyük bir girişe sahip), daha kalın yan etekler, ince ayarlı arka tampon ve revize edilmiş bir arka ışık grubu yer alıyor. (Arka lambalar bagaj kapağına yerleştirilmiş olarak).

Aracın çizgileri önden revize edilmiş gibi görünüyor, ön tampondaki açılar yaya korumasını iyileştirmek için görünüşte düzleştirilmiş gibi görünüyor – fark küçük olsa da ve üretime yakın pikapın ön ucu, ipuçlarını çizdiği konsepte sadık kalıyor.

Daha küçük 12 kollu alaşım jantlar, arazi lastikleriyle sarılmış kemerleri dolduruyor ancak üretim otomobillerinde Tesla Model 3 Standard Range sedan ve Cybertruck konseptine göre aerodinamik jant kapakları olup olmayacağı net değil.

Cybertruck konseptinin açılır kapı kollarına balta verildi, araca giriş artık siyah bir anahtar karta – veya Tesla uygulamasıyla bağlanıldığında sahibinin telefonuna – B sütununda (ön kapının arkasında) dokunarak kontrol ediliyor.) sürücü kapısını açar.

Diğer üç kapı için de benzer bir sistemin sunulup sunulmayacağı veya diğer kapılar açılmadan önce sürücünün araca girip giremeyeceği net değil.

Bagaj kapağı, yerleşik bir rampa kullanarak dörtlü bisiklet, bisiklet veya motosikletin içeri konulmasına izin veren bir sisteme sahip.

“Dört tekerlekli bir bisikletiniz varsa… bagaj kapağını indirdiğinizde içeride bir düğme olacak, düğmeye basarsınız bahaj kapağı rampa görevi görüyor, rampaya dönüşen kapak dört tekerlekli aracınızı içeri koymanıza olanak sağlıyor.”

Kamera operatörü akıllı telefonunu aracın penceresine doğru tutarken Cybertruck’ın kabininin içini görebiliyor ancak 2019 konsept otomobiline göre değişiklik yapılıp yapılmadığını anlamak için yeterli değil.

Yeni raporlara göre, üretime hazır 2023 Tesla Cybertruck’ın daha fazla ayrıntısının Mart ayında açıklanacağı söyleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu