2022 Model ArabalarSUVToyotaYeni Araba Modelleri

2023 Toyota Sequoia İlk Bakış

2023 Toyota Sequoia İlk Bakış. Tam boyutlu Sequoia SUV, yeni bir hibrit güç aktarma organına, modern iç mekana ve daha fazla kapasiteye sahip.

2023 Toyota Sequoia İlk Bakış

Sekoya ağaçlarının dünyadaki en eski canlılar olduğu düşünülür, bu nedenle Toyota’nın tam boyutlu SUV’si adını buradan alıyor: Yakında piyasaya sürülecek olan Sequoia rakiplerine göre daha uygun olacak.

2023 Toyota Sequoia İlk Bakış. Sonunda, yeni bir Sequoia fidanı doğuyor gibi görünüyor: 2023 Sequoia’yı bir SUV gibi hissettiren birkaç sürprizde ortaya çıktı.

Mevcut Sequoia’nın biraz fazla sade olduğunu düşünüyorsanız ve kesinlikle çok eski olduğunu düşünüyorsanız, yenisi endişelerinizi giderebilir. Önde, yeni Sequoia, tamamen yeni 2022 Tundra kamyonet ile kıvrımlarını paylaşıyor.

2023 Toyota Sequoia İlk Bakış. Arka kapı kollarının hemen önünde başlayan ve arka lambalara doğru devam eden bir çamurluk çizgisi kıvrımı ile yeniden yorumlandı.

Eski modele göre daha az anonim, daha agresif ve kaputun altındakilerle desteklenen özelliklerde cabası.

Peki, Kaputun Altında Ne Var?

Lexus LX600 motor örneği açısından bir adım öne çıkıyor. Her iki büyük SUV de 3.4 litrelik çift turbo V-6’yı paylaşırken, Sequoia’nınki hibritleştirildi ve bir elektrik motoruyla desteklendi. 437 hp ve 583 lb-ft tork ile Lexus’u 28 hp ve 104 lb-ft ile en iyi şekilde geride bırakıyor.

2023 Toyota Sequoia İlk Bakış. Hibritleştirilmiş altılı, eski Sequoia’nın 381 hp ve 401 lb-ft ile kıyaslandığında değersiz hale getiren 5.7 litrelik V-8’inden uzakta. Henüz resmi performans rakamlarını görmemiş olsak da, Sequoia’nın hibrit güç aktarma organının LX’in 19 mpg yakıt ekonomisini iyileştirecektir; eski Sequoia’nın orta-teens mpg’sinden daha iyi olduğu bir gerçek.

Toyota, yeni Sequoia’nın V-8’e iki silindir vermesine rağmen, eski Sequoia’ya göre yüzde 22’lik bir gelişme olan 9,000 libreye kadar çekeceğini söylüyor. (Diğer şeylerin yanı sıra) römorku geriye doğru yönlendiren bir Çekme Teknolojisi var.

Land Cruiser

Bir dakika önce olduğumuza yemin ettiğimiz Land Cruiser’dan bahsetmişken, Toyota’nın eski amiral gemisi SUV’sinin tedavülden kaldırılmasıyla ilgili olası bir açıklama bulduk: Sequoia yeni bir yelpazede mevcut olacak Son zamanlarda Tundra kamyoneti için duyurulan capstone trim, onu eski Land Cruiser’ın fiyat alanına sokuyor.

22 inç krom jantlar, iki ton siyah beyaz yarı anilin deri ve açık gözenekli ceviz ağacı ile bu modeli Platinum, Limited ve SR5 modellerini içeren daha küçük Sequoias’tan ayırıyor.

2023 Toyota Sequoia İlk Bakış. Başka bir kısa kenara: Sequoia, temel kemiklerini elbette yeni Tundra ile paylaşıyor, aynı zamanda dünya çapında satılan en yeni Land Cruiser ile de paylaşıyor. Off-road yetenekleriyle tanınan ikonik Land Cruiser 4×4’ün yerini tutmasa da.

Land Cruiser tarafından serisinde bırakılan boşluğu doldurmaya yardımcı olmak ve önceki nesil Sequoia’nın off-road tekliflerini geliştirmek için Toyota, bir kez daha bir bypass anlayışıyla bir TRD Pro modeli sunacak.

Arazi sürüş modları ve Toyota’nın yokuş yukarı veya aşağı yavaş ya da sabit bir hız sağlayan Tarama Kontrolü modu olacak. İçte ve dışta bol miktarda TRD rozeti bulacaksınız ve bu sürüm yalnızca dört tekerlekten çekişli olarak mevcut olacak.

TRD Pro sizin için çok profesyonelse, SR5 ve Limited 4×4 modelleri, kilitli arka diferansiyele, özel olarak ayarlanmış yaylara ve Bilstein amortisörlerine, benzersiz 18 inç jantlara sahip daha hafif hizmet TRD Off-Road paketi ile alınabilir. Ayrıca TRD Pro paketindeki arazi modları ve Tarama Kontrolü modu bulunacak. 2023 Toyota Sequoia İlk Bakış. SR5 modelleri ayrıca 20 inç jantlar, TRD ayarlı yaylar ve amortisörler ve alüminyum pedallar içeren, yola göre ayarlı bir TRD Sport paketi ile sunulmaktadır.

İki tekerlekten çekiş standarttır ve yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş, tüm SR5, Limited, Platinum ve şaşırtıcı bir şekilde Capstone donanım seviyelerinde isteğe bağlı olarak sunuluyor. Sequoia bir kez daha tamamen bağımsız bir süspansiyon kullanıyor ancak 2008’den bu yana daha fazla rakip, Chevy Tahoe ve GMC Yukon dahil olmak üzere daha geleneksel (ve kamyonet benzeri) canlı arka aks yerine bu özelliği ekledi.

Modern Bölgede Güvenle

2023 Toyota Sequoia İlk Bakış. Diğer Toyota modellerinde olduğu gibi, otomatik frenlemeli çarpışma algılama, uyarlanabilir hız sabitleyici, şeritten ayrılma uyarısı ve şerit düzeltme, otomatik uzun farlar, kör nokta monitörü, arka çapraz trafik uyarısı dahil olmak üzere tam bir güvenlik ve sürücü yardım paketi standarttır. ve otomatik frenlemeli park yardımı.

İçeride, Sequoia aynı yeni ve taze görünüyor. Ayrıca, daha önce olduğu gibi, gösterge paneli ve direksiyon simidi esasen Tundra kamyonetinden aktarılıyor. Kullanılabilir büyük (14 inç!) bir merkezi dokunmatik ekran, büyük hava delikleri ve kullanılabilir bir dijital gösterge grubu vardır. Burada önemli olan hiçbir şeyin 2007’de tasarlandığı gibi görünmemesidir – ileriye doğru atılmış önemli bir adım.

Toyota, Sequoia’yı Tundra’yı bir araya getiren aynı San Antonio, Teksas fabrikasında inşa edecek. Havalar ısındığında gelecek olan lansmana yaklaştıkça fiyatlandırma ve yakıt ekonomisi verisi alacağız; Sequoias’ın bu yaz Toyota bayilerine ulaşması planlanıyor. Bu modernize edilmiş eski ağacın, yakın zamanda yeniden tasarlanan Chevy Tahoe, GMC Yukon, Nissan Armada ve tamamen yeni Jeep Wagoneer dahil olmak üzere nispeten yeni yarışmacılarla dolu olan tam boyutlu SUV alanına nasıl dallandığını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu