Haberler2019 Model ArabalarAlfa RomeoGündem

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio “Yılın Spor Otomobili” Ödülünü Kazandı

Alfa Romeo ile birlikte 10 farklı sınıftan toplam 110 aday otomobilin yarıştı. 510 HP gücündeki Stelvio Quadrifoglio, “SUV/İthal” kategorisinde yılın spor otomobili seçilmeye layık görüldü.

Alfa Romeo ve Jeep Marka Pazarlama Müdürü Cristina Mauri; “Bu birincilik, SUV modelimizin spor otomobil tutkunları tarafından da takdir edildiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio’da, 2,9 litre hacimli V6 silindirli Bi-turbo benzinli motor yer alıyor. Motorun üretmiş olduğu güç, dört tekerlekten çekiş sistemi AlfaTM Q4 ile etkin, kayıpsız ve güvenli bir şekilde yola aktarılıyor.

Cristina Mauri devamında, “Bu birincilik, SUV modelimizin spor otomobil tutkunları tarafından da takdir edildiğini gösteriyor. Afa Romeo Stelvio Quadrifoglio, sadece segmentindeki en güçlü otomobillerden biri değil, aynı zamanda sürüş dinamikleri ve çevikliği sayesinde gerçek bir spor otomobil karakteri sergiliyor” ifadelerini kullandı.

Motor, şanzıman ve çekiş sisteminin mükemmel karakteristiği sayesinde Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, sıfırdan 100 km/s hıza sadece 3,8 saniyede ulaşarak 283 km/s maksimum hıza çıkıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu