Alfa Romeo

Alfa Romeo Ürün Gamını Yeni SUV Modelleri ile Genişletiyor

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, ürün serisini genişletmeyi sürdürüyor. Marka, ürün gamına iki yeni SUV ekleme hedefinde. Böylece Stelvio’nun ürün yelpazesi de genişliyor. Alfa Romeo, Yeni Stelvio versiyonlarını önümüzdeki 3 yıl içinde satışa sunacak.

Alfa Romeo’nun 2020 yılına kadar üretmeyi hedeflediği 2 yeni modeli, İtalyan markanın SUV pazarındaki en güçlü kozları olacak. Söz konusu modeller, markanın yıllık 400 bin satış hedefine ulaşmasında da önemli rol üstlenecek.

Alfa Romeo’nun yeni SUV modellerinin adlandırması henüz yapılmadı. Ancak otomobil çevreleri küçük SUV modelinin markanın 108 yıllık tarihinde en çok satan model olacağı görüşünde. Alfa Romeo’nun yeni modeli, otomobil pazarının en hızlı büyüyen segmentinde yer alacak ve Volvo XC40, Audi Q3, BMW X1 ile Range Rover Evoque gibi modellerle rekabet halinde olacak.

Alfa Romeo

Küçük SUV’un Stelvio SUV ve Giulia sedanda kullanılan Giorgio platformunun kısaltılmış versiyonu üzerinde geliştirilmesi bekleniyor. Şasisinde ise Giulietta’nın temelleri kullanılacak. Yeni SUV, arkadan çekişli olacak, kullanıcıya, opsiyonel olarak dört tekerlekten çekiş seçeneği de sunulacak.

Alfa Romeo, dizel motor geliştirmeyi durdurdu, hibrit ünitelere yatırımını arttırdı. Bu nedenle yeni modelin motor skalasında da benzinli ve hibrit ünitelere yer verilecek.

Büyük SUV modelinin ise Alfa Romeo’nun yeni amiral gemisi olması bekleniyor. Audi Q7 ve Volvo XC90 ile rekabet edecek büyük SUV’un, markanın performans odaklı hibrit motora sahip ilk modeli olabileceği konuşuluyor. Alfa Romeo mühendisleri, 32 km’lik bir menzil ile 0-100 km/s hıza 5 saniyeden daha kısa sürede ulaşma vaadinde bulunuyor.

8C de Geliyor

Alfa Romeo’nun 2022 yılında yollara çıkarmaya hazırlandığı 8C modeli supercar sınıfında yer alacak. Hibrit motor seçeneğiyle satışa sunulacak olan model, çift turbo V6 ile güçlendirilecek ve yeni karbon fiber şasi üzerinde geliştirilecek.

Alfa Romeo, Honda NSX’e rakip bir model çıkartacağını duyurdu bile. Yeni modelin 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede tamamlamak için çalışmalarını yürüten marka, McLaren 720S, Ferrari 488 GTB ve Lamborghini Huracan gibi modellere rakip olmaya hazırlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu