2020 Model ArabalarAlfa RomeoFoto GaleriHaberlerYeni Araba Modelleri

Alfa’dan Cenevre Otomobil Fuarı’nda Elektrikli SUV Sürprizi

Alfa Romeo, bu yıl 89’uncusu düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda tüm dikkatleri üzerine çekecek yepyeni SUV konseptini gün yüzüne çıkardı. Benzersiz tasarım özellikleri ve yüksek sürüş keyfi vaat etmesiyle öne çıkan konseptin, markanın ilk seri üretim plug-in hybrid modeli olması planlanıyor. Marka, Tonale isimli konsepti ile orta sınıf SUV segmentine giriş yapacağına işaret ediyor.

Tonale, Alfa Romeo’nun zengin tarihi ile eş anlamlı birçok tasarım unsurunu da hatırlatıyor. Tonale’de, konseptin özgün jant tasarımına uygun, Pirelli tarafından özel olarak geliştirilen lastikler kullanılıyor. 1960’ların ikonik modeli 33 Stradale’deki jantlara atıfta bulunan dairesel tasarımı ile dinamizmi yansıtan 21 inç jantlar bu unsurlardan biri olarak öne çıkıyor.

Alfa Romeo Tonale’nin ön tasarımında markanın imzası olan üçgen ızgarayı tamamlayacak şekilde 3+3 far tasarımı dikkati çekiyor. Tasarımında Disco Volante Spider ve Duetto’dan da ilham alan cesur çizgilere sahip Tonale’nin el işçiliği ve değerli malzemeler kullanılarak hazırlanan kabininde ise sürücü odaklı tasarım öne çıkıyor.

2022 sonuna kadar marka tarafından piyasaya toplam altı PHEV modeli sürülecek ve Tonale’de bu modellerden birisi olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu