HaberlerYeni Araba Modelleri

Alman Devlerine Güçlü Rakip Geliyor: Genesis G70

Alman Audi, BMW ve Mercedes üçlüsüne yeni bir rakip geliyor: Genesis G70…

Genesis G70 modelinin resmi tanıtımından evvel görselleri ile birlikte aracın sahip olduğu teknik özellikler de ortaya çıktı. Oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip olan bu model, sunduğu performans ile de Alman otomotiv devlerine rakip olacağa benziyor.

Genesis G70 Boyutlar ve Tasarım Özellikleri

4.685 milimetre uzunluğa sahip olan Yeni Genesis G70 modelinin genişliği 1.850, yüksekliği 1.400 milimetre olduğu ortaya çıktı. Aks mesafesi ise 2.835 milimetre olduğu ortaya çıktı.

Yeni Genesis G70
Yeni Genesis G70

Kaputunun uzun olduğu dikkatlerden kaçmayan bu model, kaput yapısı ile ne kadar güçlü olduğu yönünde bir imaj yaratıyor. Oldukça büyük bir ızgaraya sahip olan bu modelde ızgara farklı renk opsiyonları ile kombine edilebiliyor. Öte yandan LED gündüz farlarının yapısı da aracın genel tasarım dilini tamamlayıcı bir nitelik ortaya koyuyor.

Yeni Genesis G70
Yeni Genesis G70

Ön tarafta görülen güçlü görünüm arka tarafta da devam ediyor. Sportif bir görünüme sahip olan bu modelin çift çıkışlı egzozlarla gelmesi sportif görünümünü devam ettiriyor.

Dış tarafından 10 farklı renk kombinasyon seçeneği sunulan Yeni G70 modelinde söz konusu renk opsiyonlarının adları ise platinyum gümüş, karbon metal, misket beyazı, titanyum siyah, yarış ve stil grisi, lapis mavisi, asil mavi, keskin kırmızı ve koyu kahve olarak açıklandı.

Yeni Genesis G70
Yeni Genesis G70

İç mekan fotoğraflara göz attığımızda ise sade bir yapı ve tasarım dikkat çekiyor. Her ne kadar iç mekanın genel tasarımı sade olsa da, iç mekan döşemeleri biraz göz alıcı olmasıyla dikkat çekiyor. Bu da iç mekanın havasına zariflik katmış görünüyor. Her ne kadar iç mekan tasarımı hoş görünse de, rakip olarak geleceği Alman rakiplerini bu konuda kısa vadede geçebileceği pek düşünülmüyor.

Yeni Genesis G70
Yeni Genesis G70

Elektronik destek üniteleri ile yer aldığı segmentte günümüzün standartlarını yakalamayı başaran bu modelde güvenlik de göz ardı edilmemiş. Nitekim bu model bünyesinde çarpışma önleme asistanı, otoban sürüş asistanı, kör nokta uyarı sistemi, sürücü yorgunluk algılama ve uyarı gibi birçok güvenlik özelliklerini barındırıyor.

Yeni Genesis G70
Yeni Genesis G70

Üç farklı motor seçeneği ile yollara çıkacak olan Yeni Genesis G70 modelinde sunulacak motor seçenekleri ve sahip oldukları performans değerleri şu şekilde;

3.3 litre twin-turbo V6 benzinli (365 bg güç / 510 Nm tork),
2.0 litre sıralı dört silindir benzinli (254 bg güç / 352 Nm tork),
2.2 litre sıralı dört silindir dizel (201 bg güç / 440 Nm tork)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu