HaberlerAudiYeni Araba Modelleri

Alman Otomotiv Devi Yeni Modelini Piste İndirdi

Alman otomotiv devi Audi, Formula E’nin yeni sezonda yarışacak aracını piste çıkardı.

Aralık ayında başlayacak 2018-2019 Formula E sezonu öncesi otomobil markaları yeni modellerini birbiri ardında piste indirmeye devam ediyor. Bu markalardan bir tanesi olan Audi de yeni modelini piste indirdi. Audi’nin yeni sezonda yarışacak modelinin ilk versiyonu olan FE05 elektirkli yarış otomobili ilk test sürüşlerine İspanya’nın Monteblanco pistinde başladı. Monteblanco’da yaklaşık olarak 3 gün süren test sürüşlerinde markanın yeni elektrikli yarış otomobilinin ilk incelemeleri bitti.

İlk Pist Testinden Sorunsuz Olarak Çıktı

Alman otomobil üreticisi Audi’nin 2018-2019 Formula E sezonunda yarışacak modelinin ilk versiyonu olan FE05 elektrikli yarış otomobili ilk test sürüşlerinden başarılı olarak ayrıldı. Söz konusu elektrikli yarış otomobil modelinin ilk pist testinden problemsiz olarak ayrılmasının kendileri için önemli ve güzel bir gelişme olduğunun altını çizen Audi Formula E Takımı Lideri Allan McNish şunları kaydetti:

‘Yeni sezonda yarışacak elektrikli yarış otomobil modelini daha iyi seviyeye getirmek adına yapmamız gereken daha çok test ve geliştirme çalışmaları var. İlk test sürüşlerini tamamlayan söz konusu modelle ile ilgili ilk izlenimlerimizin oldukça iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.’

Audi takımında yer alan başka bir pilot olan Grassi ise ‘Pistte epey bir yol kat ettik. Netice itibarıyla Audi mühendislerinin değerlendirmesine sunulmak üzere epey veri toplaması yapılmış oldu. İlk test sürüşlerinin kesinlikle başarı ile tamamlandığını söyleyebilirim’ şeklinde konuştu.

DİĞER AUDI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu