GündemHaberlerTeknoloji

Amazon ve Stellantis Ortaklık Kuruyor

Amazon ve Stellantis Ortaklık Kuruyor . Stellantis Üst Yöneticisi Carlos Tavares, “Yapay zeka ve bulut çözümlerinden faydalanarak, araçlarımızı kişiselleştirilmiş yaşam alanlarına dönüştüreceğiz ve genel müşteri deneyimini geliştireceğiz.” dedi.

Amazon ve Stellantis Ortaklık Kuruyor

Elektrikli yatırımlar konusunda bir çok farklı teknoloji firmasıyla ortaklıklar yapan Stellantis, şimdi de Amazon iş birliği ile 2024 yılından itibaren markanın yeni dijital kabin platformu STLA SmartCockpit için yazılım çözümleri oluşturacak.

Stellantis ve Amazon Ortaklık Kuruyor. Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares şöyle konuştu: “Amazon ile birlikte çalışmak hem mevcut yetkinliklerin geliştirilmesine hem de teknoloji liderleriyle kararlı iş birliklerine dayanan yetenek geliştirme yol haritamızın ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu iş birliği, kilit teknoloji platformlarımızdan biri olan STLA SmartCockpit’e önemli bir uzmanlık kazandıracak. Yapay zeka ve bulut çözümlerinden faydalanarak, araçlarımızı kişiselleştirilmiş yaşam alanlarına dönüştüreceğiz ve genel müşteri deneyimini geliştireceğiz. Böylece araçlarımız, sürmediğimiz zamanlarda bile en çok vakit geçirilen, en büyüleyici yerler haline gelecek.”

Stellantis ve Amazon Ortaklık Kuruyor. Amazon CEO’su Andy Jassy ise yapay zeka, inovasyon teknolojileri ve makine öğrenmesinde Amazon’un dünyanın önde gelen lideri olmayı hedeflediğini söyleyerek sözlerine ekledi;

“Bu yeteneklerimizi Alexa, Kindle ve Fire TV gibi ürün ve hizmetler aracılığıyla dünya genelindeki müşterilerimiz için hayatı güzelleştirmek amacıyla kullandık. Binlerce şirketin AWS sayesinde kendini ve sanayilerini dönüştürmesini sağladık. Otomotiv sanayisini dönüştürmek ve araç içi deneyimi yeniden icat etmek için Stellantis’le iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Hareket halindeki her anın akıllı, güvenli ve her bir yolcu için kişiselleştirilebilir olması için çalışıyoruz. Birlikte Stellantis’in geleneksel otomobil üreticisinden, yazılım odaklı gelişim ve mühendislikte küresel lidere dönüşmesinin temelini oluşturacağız.”

Kişiselleştirilmiş Akıllı Yardımcı

Amazon ve Stellantis Ortaklık Kuruyor . STLA SmartCockpit, yola çıkmadan önce evde, yolda veya sonrasında müşterin davranışlarına uyum sağlayacak ve benzer ev araç alışkanlıklarına göre yardımcı olacak.

Araçtan Ev Kontrolü

Stellantis ve Amazon Ortaklık Kuruyor. Amazon’un öncü akıllı ev ve güvenlik hizmetleriyle birleşimle yeni bir izleme teknolojisi gelecek. Müşteriler dışarıdayken veya araç sürüyorken evlerinde olan biteni takip edebilecek.  Stellantis müşterileri ayrıca Alexa uygulamasından kabin sıcaklığını ayarlamak, servis randevusu oluşturmak, randevu oluşturmak ve benzer işler için özel Alexa becerilerini kullanabilecekler.

Amazon ve Stellantis Ortaklık Kuruyor . STLA SmartCockpit’i geliştirilme süreci, çığır açan dijital kokpitler ve kişiselleştirilmiş bağlantılı hizmetler geliştirmek için Stellantis ve Foxconn’un 2021’de kurduğu Mobile Drive ortak girişiminden de yararlanacak.

Sürdürülebilir Ulaşım Teknolojisi

Stellantis mobilite dünyasının önemli oyuncularından ve kurulduğu günden bu yana bir otomotiv grubu olmanın daha ötesinde olmak istiyor. Şimdi de Amazon Devices, Amazon Web Services (AWS) ve Amazon Last Mile olmak üzere farklı çözümleri içeren iş birliği ile yükselişe geçiyor.

Amazon ve Stellantis Ortaklık Kuruyor. Müşterilerin yaşamlarına dijitali kusursuz katmak için çalışma kararı alan iki firma düzenli kablosuz (OTA) yazılım güncellemeleriyle zaman içinde katma değer yaratacak yazılım tabanlı hizmetler getirecek. Önemli teknoloji firmaları ile yaptığı anlaşmalar ulaşımda sürdürülebilir teknolojiler getirecek.

Amazon ve Stellantis Ortaklık Kuruyor. Stellantis ve Amazon teknoloji ve yazılım konularında iş birliği yapacak. Bu iş birlikleri, araç geliştirme, bağlı araç içi deneyimleri yaratma ve yeni nesil otomobil yazılım mühendislerinin eğitimini kapsayacak.

Amazon’un dijital deneyimler, bulut bilişim, yapay zeka (AI) ve makine öğrenme alanındaki liderliği ile Stellantis’in otomotiv mühendisliği ve 14 araç markalı geniş portföyü bir araya gelecek. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu