2019 Model ArabalarFoto GaleriHaberlerYeni Araba Modelleri

AMG Departmanı Mercedes A35 Sedan Koroserini Çıkarttı

AMG departmanı bu kez, Hot hatch Mercedes A35’in sedan karoserini çıkarttı.

2.0 litrelik 4 silindir turbo benzinli ünite 306 hp güç üretirken, 4 çekerli aracın şanzıman katında ise, AMG departmanının geliştirmiş olduğu Speedshift 7G şanzıman eşlik ediyor.

0-100km/s ise fabrika verilerine göre 4.8 saniye olarak ölçülürken, akıllı valf teknolojisi sayesinde valf kontrolü Conicshape teknolojisi ile kontrol ediliyor. Bu sayede sürtünme ve akaryakıt tüketimi minimuma indirilebileceği belirtilmekte. Benzer silindir kapama teknolojileri farklı markalarda da karşımıza çıkan bir yöntem.

Sedan sportif araçlara ilginin artması, markaların markajına girmiş olacak ki, A35’de bundan nasibini almış durumda. AMG jant, tampon ve 350mm’lik AMG fren diski kombinasyonu ile karşımıza gelmiş durumda. Boyutları itibarıyla Yeni CLA’ya fazlasıyla çağrıştıran model, elbette teknik veriler neticesinde konumu CLA’ya yakınlaşamayacak kadar ufukta.

AMG jant, tampon ve 350mm’lik AMG fren diski kombinasyonu ile karşımıza çıkan araç, boyutları itibarıyla Yeni CLA’yı çağrıştıran model. Teknik veriler açısından konumu CLA’dan daha üstün olduğu tartışılmaz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu