Haberler

Anadolu Isuzu Entübasyon Kabinlerini 19 İldeki Hastanelere Teslim Etti

Anadolu Isuzu, Garenta, KIA ve KNS Otomotiv, Koronavirüs ile mücadelede aralıksız çalışan sağlık personelini virüsten korumak amacıyla ürettiği entübasyon ve biyolojik numune alma kabinlerini 19 ildeki hastane ve sağlık müdürlüklerine teslim etti.

Sağlık personelini salgından korumak amacıyla başlatılan proje kapsamında üretilen entübasyon ve biyolojik numune alma kabinleri 19 ildeki hastane ve il sağlık müdürlüklerine teslim edildi.

Koronavirüs testleri sırasında sağlık personelini ve hastane ortamını maksimum seviyede korumak için üretilen entübasyon kabini, sağlık çalışanlarını hastalar operasyon yatağındayken gerçekleştirilen entübasyon operasyonu sırasında aerosollerden koruyor. Bu sayede sağlık çalışanı örnekleri güvenli bir şekilde alabiliyor.

entübasyon

Anadolu Isuzu, KIA ve Garenta’nın tüm markalarıyla desteklediği proje kapsamında üretilen kabinler; İstanbul, Kocaeli, Manisa, Trabzon, Diyarbakır, Gaziantep, Sivas, Denizli, Zonguldak, Afyon, Yalova, Bolu, Ankara, Çanakkale, Bayburt, Samsun, Isparta, Mersin ve Ordu illerindeki sağlık çalışanlarının hizmetine sunuldu.

Anadolu Grubu, daha önce de Covid-19 pandemisi ile mücadeleye 30 milyon TL’lik kaynak ayırdığını ve Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon TL bağış yaptığını açıklamıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu