Elektrikli ArabalarAppleHaberler

Apple Otomobil Sektörüne Tesla’nın Eski Mühendisleriyle Hazırlanıyor

Apple otomobil sektörüne hızlı giriş yapmak istiyor. Tesla’da elektrikli güç aktarımından sorumlu başkan yardımcısı Michael Schwekutsch, Apple şirketinde kıdemli mühendis olarak göreve geldi. Michael Schwekutsch Tesla Roadster, BMW i8, Porsche 918 Spyder ve Fiat 500e gibi modellerin geliştirilmesinde önemli rol oynayan bir isim.

Apple sadece işe alım projesiyle ilgilenmiyor, şu anda Volkswagen gibi daha birçok araç şirketiyle kontak haline geçiyor. Apple’ın yeni hedefi VR gözlükleri ve otonom araçlar olacağı düşünülüyor. Şirket VR alanında çalışan başka bir şirketi satın alarak bünyesine katmıştı.

Apple uzun zamandır otomobil sektörüne girmek için hazırlık yapıyor. Tesla yöneticilerini işe alarak elektrikli model geliştirmede öncü yatırımlardan destek almak istiyor. Bu hamle, firmanın otomotiv sektörüne yöneldiği algısını daha da güçlendiriyor.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, Apple’ın Tesla’dan aldığı tüm çalışanları otomobil projesi için görevlendirilmediği. Birçok Tesla çalışanı diğer Apple cihazları için ekran, optik ve batarya teknolojisi üzerinde çalışıyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu