Araba MarkalarıHaberler

Araç Tasarım Yarışması Başladı!

Otohaber Dergisinin düzenlediği “Hayalindeki Otomobili Sen Tasarla” sloganıyla başlattığı yarışma sürüyor. Tasarımlara ilgi duyuyorsan, yeteneğine de inanıyorsan hemen katılmak için başvuru yapabilirsin!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kapsamında  ve İTÜ’nün desteğiyle düzenlenen yarışmanın lansmanı ise geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katıldığı Next Mobilty Summit’te gerçekleşti.

Yeni yeteneklerin ortaya çıkması, farklı araba modellerinin araç piyasasına kazandırmasını amaçlayan yarışma hem dış tasarım hem de iç tasarım olarak iki ayrı dalda düzenleniyor.  Halk oylamasıyla seçilecek ilk 10 çalışma tasarım konusunda uzman jürinin değerlendirmesine sunulacak. Jüri tarafından birinci seçilen tasarım sahipleri hem ödüle sahip olacak hem de otomotiv dünyasında adından söz ettirmiş olacak.

Hayallerinin gerçekleşmesi, ödül kazanmak ve tasarımcı olarak anılmak isteyen kişilerin yoğun katılımını bekleyen organizasyon için detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

BAKAN ÖZLÜ: BU TÜR YARIŞMALAR “YERLİ OTOMOBİL” PROJEMİZE GÜÇ KATACAK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Bu tür yarışmalarla özellikle gençlerimizi sürece dahil etmenin olumlu çıktıları olacağını düşünüyorum. Bu tür yarışmalar ve bu tür çalışmalar ‘yerli otomobil’ projemize de güç katacak. Dünya pazarlarına da hitap edecek bir yerli otomobil markası oluşturmayı çok çok önemsiyoruz” dedi. Ülkemiz açısından tasarımcıların ortaya çıkması, piyasaya da kazandırılan tasarımların dünyaya ulaşması hedef alınırken büyük bir gelişimin bizi beklediği ortada. Araba tutkunlarını harekete geçiren yarışma için, başvuru şansınız devam ediyor. Yarışmanın her iki dalda yer alan birincisine ise notebook hediye edileceği duyuruldu.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı