Blog

Aracımı Satmak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Aracımı satmak istiyorum diyen otomobil sahiplerinin araçlarını satmak için tercih edebilecekleri çok sayıda yöntem bulunuyor. Türkiye’de ikinci el otomobil piyasası her geçen gün daha fazla rağbet görüyor. Bu sebeple de otomobil galerilerinin yanı sıra araç sahipleri de kolaylıkla araçlarını satabiliyor.

Ancak bu aşamada aracımı satmak istiyorum diyen yani olabildiğince hızlı bir şekilde aracını satmak isteyen sürücülerin birçok noktaya dikkat etmesi gerekiyor. Aksi takdirde sahip olunan otomobil modelini araç almak isteyen alıcılarla buluşturmak fazlasıyla zorlayıcı olabiliyor. Bu da arabaların hemen satılmasını engelleyebiliyor.

Peki araba nasıl satılır? Arabamı daha hızlı satmak için ne yapmalıyım? Araç satmanın püf noktaları nelerdir? Aracımı en hızlı şekilde nasıl satarım? Tüm bu soruların cevaplarını Araba Fırsatları olarak sizler için araştırdık. Siz de bu soruların cevaplarına ve daha fazlasına ulaşmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Aracımı Satmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Sahip oldukları otomobil modelini satmak isteyen sürücülerin aklına gelen ilk soru aracımı satmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım, sorusu olabilir. Bunun için tercih edilebilecek pek çok yöntem vardır. Bunlar genel olarak aşağıdaki gibidir;

 • Otomobil satış platformlarını kullanmak
 • Araç hakkında bilgileri internete yüklemek
 • Oto galeri şirketlerinden yardım almak
 • Araç pazarlarını tercih etmek
 • Sponsorlu araç tanıtım içerikleri oluşturmak

Yukarıdaki yöntemlerden her biri aracın daha hızlı satılmasına olanak sağlar. Bu sebeple arabamı satmak istiyorum diyen sürücülerin bu yöntemlerden birini tercih etmesi ve arabalarını daha hızlı bir şekilde satmaları mümkündür.

Araba Satmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araba satmadan önce alışveriş aşamasında veya daha sonrasında sorun yaşamamak isteyen sürücülerin pek çok noktaya dikkat etmesi gerekir. Ayrıca bu noktalar aracın da daha hızlı bir şekilde satılmasına olanak sağlayacaktır. Araba satmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar genel olarak şu şekildedir;

 • Araç hakkında doğru bilgilere yer vermek
 • Aracın fotoğraflarını online platformlara yüklemek
 • Aracın değişen ve boyalı parçalarından emin olmak
 • Gerekirse ekspertiz raporu almak ve bunu alıcılara sunmak
 • Aracın son bakımlarını ve arızalarını yaptırmak

Yukarıdaki noktalara dikkat edilmesi arabaların beklendiğinden daha hızlı bir şekilde satılmasına olanak sağlar.

Aracımı Daha Hızlı Nasıl Satarım?

Aracımı satmak istiyorum ve bunu olabildiğince hızlı bir şekilde yapmak istiyorum diyen sürücülerin takip etmesi gereken birçok adım vardır. Bu adımların her biri araçların daha fazla alıcıya ulaşmasını ve her zamankinden daha çok dikkat çekmesini sağlayacaktır. İşte daha hızlı araba satmak için takip uygulanması gereken adımlar…

 • Arabam.com Anında Trink Sat Kampanyası

Türkiye’nin en popüler araba alım satım platformlarından biri olan arabam.com web sitesinde başlatılan kampanya doğrultusunda belirli özelliklere sahip ve istenilen kriterleri karşılayan otomobil modellerini anında satabilmek mümkündür. Aracınızın değerinde satın alınmasını sağlayan bu yöntemi tercih ederek siz de anıda aracınızı satabilirsiniz.

 • Sahibinden.com İlanı Oluşturmak

Sahibinden.com şüphesiz ki günümüzde en çok kullanılan araç alım satım platformlarından biridir. Bu platform hemen hemen tüm araç alım satım işleriyle uğraşan veya otomobil satın almak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple Sahibinden.com web sitesine araç ilanı oluşturmak, arabanızın her zamankinden daha hızlı bir şekilde satılmasına olanak sağlayacaktır.

 • Kaliteli Araç Fotoğrafları Çekin

Aracınızı alıcıya göstermenin en kolay yolu, çeşitli görseller oluşturmaktır. Ancak bu görseller baştan savma olmamalıdır. Özellikle aracımı satmak istiyorum diyen sürücülerin kaliteli ve doğru fotoğraflar çekmesi önemlidir. Bunun için araç çekim stüdyolarından hizmet alarak daha fazla otomobil satın almak isteyen kişilerin dikkatini çekebilirsiniz.

 • Aracınızı Ön Plana Çıkarın

Daha hızlı araba satmanın yolları arasında en önemlisi reklamlar oluşturmak. Hem araç satış platformlarında hem de çeşitli sosyal mecralarda yapılacak olan tanıtımlarla daha fazla kişiye ulaşabilir, arabanızı daha hızlı satabilirsiniz.

 • Bakım, Onarım ve Tamir

Kimse bozuk araba satın almaz! Bu sebeple aracınızda herhangi bir arıza varsa bunu gidermeyi unutmayın. Aracın son bakımlarını yaptırın. Bu sayede hem alıcıları daha kolay etkileyebilir hem de daha hızlı bir şekilde araç satabilirsiniz.

Siz de bu adımları takip ederek aracınızı daha kolay bir şekilde alıcılara ulaştırabilirsiniz. Siz de arabalar hakkında daha fazla bilgi için yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu