HaberlerAudi

Audi A1 Üretimden Kaldırılıyor

Yapılan açıklamaya göre Audi A1 modelinin artık üretilmeyeceği belirtildi. Volkswagen Polo, Skoda Fabia gibi modeller ile rekabet içerisinde olan A1 modeli, Audi şirketinden yapılan açıklamaya göre bu artık bu rekabetin içerisinde olmayacak.

Audi CEO’su Markus Duesmann, yaptığı açıklamada Audi A1 modelinin içten yanmalı bir motora sahip olduğu için bu aracın üretiminin oldukça masraflı olduğunu belirtti. Bu sebeple üretimin durdurulduğunu açıklayan Audi markası, A1 modelinin yeni sezonda sunulmayacağını belirtti.

Şirketin CEO’su Duesmann, birkaç ay öncesinde de Audi A1 üretiminin durdurulabileceğine yönelik sinyalleri vermişti. A1 segmenti ayarında aktif ve çok başarılı olan, yüksek üretim kapasitesinde olan başka markaların var olduğunu belirten Duesmann, A1’in kalıp kalmayacağını sorguladıklarına yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

Süpermini segmenti bazında en iyi modeller arasında olan ve ayrı bir öneme sahip olan A1 modeli, son olarak 2018 yılında ikinci nesli ile piyasaya sunulmuştu. Fakat sıkı emisyon kuralları sebebi ile bu modelin üretimi durduruldu.

Audi markasının giriş modeli olarak anılan A1 modelinin üretimi, ilk olarak 2010 yılında gerçekleştirilmişti. 11 yıllık süre içerisinde birçok farklı güncelleme yaşayan A1, 2019 yılında bambaşka bir görünüm ile kullanıcılara sunulmuştu. Fakat çeşitli sebepler neticesinde aracın üretimine son verildi.

2021 Audi A1 Özellikleri

Üretimi durdurulmasına rağmen birçok kullanıcıyı memnun eden Audi A1 modelinin 2021 versiyonundaki özellikler de şu şekilde;

2021 Audi A1 özellikleri kapsamında, araçtaki yeni nesil TFSI ve TDI motorları, verimlilik ve sportifliği bir arada sunuyor. Enerji geri kazanım ve standart start-stop sistemlerinin etkisi sayesinde bu şekilde olan aracın 7 ileri S tronic çift kavramalı şanzımanı bulunuyor. Bu şanzıman sayesinde vites değiştirme süreleri de daha kısa sürüyor.

Dış aynaları ile aerodinamik çizgilerin öne çıktığı aracın ön kısmında sportif bir görünüm ortaya çıkıyor. Aracın iç mekan kısmında ise birçok olanaklı teknolojiler mevcut. Bu teknolojilere örnek olarak MMI navigasyon plus’ta bulunan 3D harita göstergeli 6,5 inç renkli ekran gösterilebilir. Buna ek olarak aracın ses kalitesi de üst düzey durumda. 14 hoparlörü bulunan BOSE surround ses sistemi ile her koltukta kaliteli bir müzik dinleme olanağına sahip olunabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu