2022 Model ArabalarAraba FiyatlarıAudiHaberler

Audi A6 Avant e-tron Konsepti Ortaya Çıktı

Audi A6 Avant e-tron Konsepti Ortaya Çıktı. Audi A6 Avant e-tron Konsepti Çarpıcı bir elektrikli vagon olarak görülüyor.

Audi A6 Avant e-tron Konsepti Ortaya Çıktı

A6 e-tron konseptinin geçen yılki bu yeni versiyonu, sonunda yükseltilmiş bir Allroad modeli olarak ABD’ye ulaşabilir.

Audi A6 Avant e-tron konsepti, Audi’nin geçen yıl gösterdiği elektrikli A6’nın bir vagon versiyonu.
A6 Avant e-tron, yeni KKD platformunda yükselecek.

İki elektrik motoru 469 beygir gücü ve 590 tork sağlıyor.

Avant’ın ABD pazarına ulaşması pek olası değil ancak yükseltilmiş bir Allroad modeli ve potansiyel olarak sportif bir RS varyantı alabiliriz.

Şirketin orta boy sedanının elektrikli versiyonunun ön izlemesini yapan geçen yılki Audi A6 e-tron konseptini hatırlarsanız, bugün ortaya çıkan A6 Avant e-tron konsepti size tanıdık gelecek. Bu şık konsept, 2024’te çıkacak olan elektrikli A6’nın bir vagon çeşidini andırıyor ve ilk A6 e-tron konseptinde görülen tasarım ve teknolojinin çoğuna sahip – ancak uzun tavan, onu daha da çekici kılıyor.

A6 Avant e-tron, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde yükseltilmiş bir Allroad modeli ve yüksek performanslı bir RS6 Avant olarak sunulan gazla çalışan A6 vagonuna benzer uzunlukta ancak etli RS6’dan ve iki inçten daha geniş.

Audi, sadece 0.24’lük bir sürtünme katsayısı söylüyor. Klasik Audi ızgarası, aküyü, motorları ve frenleri soğutmak için hava girişlerini ve ayrıca havayı aracın yan tarafına düzgün bir şekilde yönlendirmek için hava perdelerini gizliyor. A6 e-tron sedan ile karşılaştırıldığında, arka difüzör, kaldırmayı azaltmak için daha belirgin tünellere sahip olduğunu hatırlatalım.

Digital Matrix LED ve dijital OLED teknolojisine sahip farlar ve arka lambalar minimum yüzey alanıyla bile maksimum parlaklık ve çok çeşitli özellikler elde etmeyi mümkün kılarken aynı zamanda özelleştirilebilir ışık imzaları sunuyor.

Audi A6 Avant e-tron Konsepti Ortaya Çıktı. A6 e-tron ve Avant, aynı zamanda elektrikli bir Porsche Macan ve bir Audi Q6 e-tron SUV’nin temelini oluşturacak olan Volkswagen Grubu’nun ölçeklenebilir KKD platformunu kullanacak. Bu yeni mimari, 800 voltluk bir sistem ve 270 kilowatt’a kadar şarj kapasitesi içeriyor. Audi, bunun elektrikli A6’nın hızlı bir şarj cihazına bağlandığında sadece 10 dakikada yaklaşık 186 mil menzil kazanmasına izin vereceğini söylüyor. Audi, yüzde beşten yüzde 80’e çıkmanın 25 dakikadan az süreceğini iddia ediyor.

Audi A6 Avant e-tron Konsepti Ortaya Çıktı. Marka 2018 yılıdna tanıttığı ilk tamamen elektrikli modeli e-tron’un ardından ürün yelpazesini hızla genişletiyor.

Audi e-tron SUV ve e-tron Sportback’in ardından, Porsche ile ortaklaşa geliştirilen yeni platform üzerinde son derece dinamik e-tron GT quattro’yu da Şubat 2021’de görücüye çıkarmıştı.

Audi A6 Avant e-tron Konsepti Ortaya Çıktı. A6 Avant e-tron, yaklaşık 100.0 kWh pile sahiptir ve Audi, üretim otomobili için Avrupa WLTP test döngüsünde 435 mil menzili hedefliyor. Sedan gibi, A6 Avant e-tron da toplam 469 beygir gücü ve 590 pound-feet tork için iyi olan iki elektrik motoruna sahiptir. Audi, en hızlı A6 Avant e-tron modellerinin dört saniyenin altında 62 mil hıza ulaşacağını ve giriş seviyesi modellerin bile yedi saniyenin altında 62 mil hıza ulaşacağını iddia ediyor. KKD mimarisi, hem tek motorlu arkadan çekişli hem de dört tekerlekten çekişli çift motorlu konfigürasyonlara izin verecektir. Araba havalı süspansiyon ve 22 inç tekerlekler üzerinde sürüyor ve yan aynalar yerine kamera alıyor, bu özellik ABD’de hala yasal değil.

Audi A6 Avant e-tron Konsepti Ortaya Çıktı. Ayrıca sedan gibi, A6 Avant e-tron’daki matrix LED ve OLED aydınlatma teknolojisi de birçok eğlenceli parti hilesi sunuyor. Gövdenin yan tarafındaki projektörler, yolcuları aracın yanında yere atılan mesajlarla selamlıyor ve ayrıca yaklaşan bisikletlilere birinin kapıyı açmak üzere olduğuna dair uyarı sembolü gibi pratik mesajlar da yansıtabiliyor. Audi, araç park edildiğinde, yolcular içeride oynarken projektörlerin duvarda bir video oyunu gösterebileceğini bile söylüyor.

Audi A6 Avant e-tron Konsepti Ortaya Çıktı. Konsept, üretim tasarımının yaklaşık yüzde 95’ini temsil ediyor ve Audi, vagonun ABD’de bulunup bulunmadığı sorulduğunda “asla asla deme” dedi. Şirket, muhtemelen sürüş yüksekliğine atıfta bulunan ve gelecekteki bir Allroad varyantını ima eden “biraz daha yüksek konumlandırılmış” sürümleri alacağımızı ima etti. Ayrıca bölgede satılan yüksek performanslı bir RS modeli de olabilir. A6 Avant e-tron 2024’te geldiğinde, yanmalı motor A6 ile birlikte satılacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu