AudiHaberler

Audi Yeni Nesil OLED Teknolojisini Kullanmaya Başladı

Alman otomotiv devi Audi, geçtiğimiz günlerde araçlarında yeni nesil OLED teknolojisini kullanmaya başlayacaklarını bildirmişti. Nitekim, yeni üretilen ve yenilenecek olan araçlarda yeni nesil OLED teknolojisi kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar araçlarda yeni OLED teknolojisinin kullanılmasını ise pek doğru bulmaktalar.

Zira, bu teknolojiyle birlikte araçlar üst düzey bir far performansı sağlayabiliyor. Bu performansı sağlarken de ekstra bir güç tüketmiyor. Şüphesiz, bu özellik bizlere neden yeni nesil OLED teknolojisinin kullanılması gerektiğini vurguluyor. Bu sistemi ilk kullanan firmalardan biri olan Audi’nin ardından diğer firmaların da bu teknolojiyi kullanmaları beklenmekte.

Özellikle ışık tasarrufu sağlayan bu sistem sayesinde araçlar daha verimli enerji tasarrufları gerçekleştirebiliyor. Bu tasarrufun da hem sürücü hem de araç sağlığı bazında ciddi yararları olacağı düşünülüyor.


Yeni Nesil OLED Teknolojisinde Yüksek Verim


Yeni OLED teknolojisinin diğer far LED’lerinden en büyük farkı şüphesiz verdiği maksimum verim diyebiliriz. Çünkü, yeni nesil OLED sistemlerinde yüksek verim artık amaçtan ziyade araç olmuş bir durumda. Zaten yukarıda da belirtildiği üzere bu teknolojiyi hemen hemen bütün firma kullanmaya başladı. Durum böyle olunca da yeni nesil OLED sistemlerinin artılarını görmemek mümkün değil.


OLED Farlar Ekrana Dönüşebiliyor


Yenilenen ve geliştirilen yeni nesil OLED teknolojisiyle birlikte araçlar yeni artılar kazanmaya da başlamış durumda. Öyle ki, yenilenen far teknolojisiyle birlikte farlar artık özelleştirilebilecek. Bu teknoloji kullanıldığından beri bu teknolojiye sahip olan araçların farları özelleştirebiliyor. Sürücü, OLED teknolojisine sahip farları dilediği gibi düzenleyip, kendine göre en iyi seçenekleri farlara entegre edebiliyor. Tabii ki de bu bütün bu avantajlardan sadece bir tanesi.

Bunun yanında bu teknolojiye sahip araçlar özellikle trafikte daha güvenli olmakta. Öyle ki, araçlar iki metreden daha yakınlaşınca yeni nesil OLED farlar hızlıca yanıp sönerek sürücüleri uyarıyor. Bu da olası küçük kazalardan sürücüleri uzaklaştırıyor diyebiliriz.
Yeni Nesil OLED Farlarda Ücret Farkı Var Mı
Böylesine bir bilgi henüz paylaşılmasa da, böyle bir ücret farkının olmayacağı düşünülüyor. Eğer böyle bir ücret farkı ödenecekse de bu ücretin küçük meblağlarda olacağı düşünülmekte.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu