HaberlerAudi

Audi Onbinlerce Aracını Geri Çağırıyor

Alman otomotiv devi Audi onbinlerce aracını yakıt hattında meydana gelen bir problemden ötürü geri çağıracak.

Alman otomobil üreticisi Audi, yaklaşık olarak 50 bin modelinin yakıt hattında ortaya çıkan bir problemden ötürü geri çağırmaya hazırlanıyor.

Söz konusu arızaya sahip 50 bin adet aracın hepsi Amerika yollarında yer alıyor. Yakıt hattında beliren sorundan dolayı geri çağırılan modellerin üretimi 2012-2014 yılları arasında yapılan Audi A6 ve A7 modelleri olduğu açıklandı.

Kaputunun altında 3.0 TFSI benzinli motor seçeneği ile sunulan bu versiyonlarda meydana gelen bu problem, yakıt hattında oluşan bir sızıntıdan dolayı ortaya çıkıyor. Bu sızıntı yüzünden ortaya çıkan yangın ihtimalinden ötürü, bu soruna sahip otomobillerin Şubat ayının 5’inden itibaren geri çağrılmaya başlanacağı açıklandı.

Geçtiğimiz Günlerde de Geri Çağırma Olmuştu

Alman marka geçtiğimiz günlerde başka bir geri çağırma yapacağını açıklamıştı. Yakın geçmişteki söz konusu bu geri çağırma marka tarafından yapılan açıklamaya göre 2011 ile 2015 yılları arasında üretimi yapılan Audi A4, A5 ve Q5 modellerini kapsıyordu. Bu geri çağırmanın sebebi ise ısıtıcılarda ortaya çıkan aşırı ısınma dolayısıyla beliren yangın riski olarak açıklanmıştı. Audi halihazırda bu araç grubu arasında yer alan modellerini ücretsiz tamir etmek üzere geri çağırdı. Yanma vakalarında herhangi bir yaralanma olmamış, yalnızca araçlara zarar gelmişti.

DİĞER AUDI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu