2018 Model ArabalarAudiElektrikli ArabalarHaberlerYeni Araba Modelleri

Audi Q2 E-Tron Crossover İlk Kez Görüntülendi

Markanın en küçük crossover modeli Q2 de Audi SUV serisini yeni modeli olarak seriyi genişletiyor.

Audi elektrikli versiyon, Paris Auto Show’da tanıtılan SQ2 performans versiyonu ve Çin’e özel uzun aks mesafeli Q2 L’den sonra üzerinden çalışılan bir başka model. Almanya’da bir Audi Q2 e-tron prototipini Casus fotoğrafçılar ilk kez görüntülemeyi başardılar.

Otomobilin arkasında egzoz çıkışları yok. Bu da yine elektrikli otomobil olduğunun bir işareti. Öte yandan benzinli ve dizel motorlu olduğu halde egzoz çıkışı gizli olan otomobiller de var.

Q2 prototipinin tavanının beyaz folyo ile kaplı olduğu görülüyor. Bunun amacı Q2 e-tron’un güneş panellerini gizlemek olabilir. Paneller otomobilin pillerinin şarj olmasını sağlayan kaynaklardan birisi ve sürüş mesafesini artırıyor.

Otomobilin ön tamponu ve ön panjurunun farklı tasarımı bunun bir elektrikli Q2 olduğunu ele veriyor. Ön panjurun üst yarısı kapalı çünkü elektrikli otomobiller yanmalı motorlar kadar soğutmaya ihtiyaç duymuyor. Ön tamponun iki yanındaki bumerang biçimli siyah plastik parçalar ise LED gündüz sürüş ışıklarını saklıyor olabilir.

Şu anda Q2 e-tron’un motoru ve pil paketiyle ilgili bilgi yok. Bir başka söylentiye göre otomobil 500 km menzilli olacak. Q2’de ayrıca Çin’e özel uzun aks mesafeli kaporta kullanılabileceği söyleniyor ancak henüz doğrulanmadı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu