Haberler

Audi’de 3D Konfigüre Dönemi Başlıyor

Audi severler, hayallerindeki otomobilleri konfigüre ederken 3D teknolojisinden yararlanacaklar.

Almanya merkezli otomobil üreticisi, ürün konfigürasyonunda müşterilerine 3 boyutlu görüntülerden yararlanma fırsatı sağlayan ilk otomobil üreticisi ünvanının da sahibi oldu. Otomobil severler, hayallerindeki otomobili Audi web sitesi üzerinden yaratırken fotoğraflardan yararlanmakla yetinmeyecek, yeni otomobillerini 360 derece sanal olarak inceleme fırsatı da yakalayacaklar. Audi’nin yeni uygulaması, Türkiye’nin de dahil olduğu 25 ülkede hizmete girecek.

Audi Visualization Engine, markanın yeni üç boyutlu görselleştirme çözümü. Audi kullanıcıları bu sayede konfigüre ettikleri otomobillerini sanal ortamda en ufak ayrıntısına kadar gerçekçi ve etkileşimli biçimde inceleme fırsatı yakalayacak.

Yüz milyonu aşkın model-donanım kombinasyonunu ekrana getirebilme özelliğine sahip olan bu uygulama, sadece tek bir tıklamayla hayalindeki Audi’yi kullanıcının karşısına getirecek. Kullanıcılar, hayallerini süsleyen Audi’yi ister bir tünelin içinde isterlerse İzlanda’nın kırsalı gibi bambaşka ortamlarda görüntüleyebilecekler. Sistemin en dikkat çekici yeniliklerinden biri de iç panel kaplamaları, açılır tavan, park lambaları ve farlar gibi en ufak detayların dahi etkileşimli olarak görüntülenebilmesi.

AUDI AG’nin Audi Visualization Engine proje sorumlusu Thomas Orenz, otomobil konfigürasyonu uygulamasının, yeni üç boyutlu görselleştirme özelliği sayesinde özellikle donanım seçeneklerini son derece kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde gözler önüne serdiğini ve müşterilerin karar vermesini kolaylaştırdığını söyledi.

Audi severler, herhangi bir uygulama ya da eklenti kullanmadan direkt Audi web sitesi üzerinden istedikleri modeli seçerek gerçek zamanlı biçimde üç boyutlu olarak konfigüre edebiliyor. 3D uygulaması, Audi’nin otomobil modellerine ilişkin verileri kullanıyor; bunları ekrana yansıtmak için de oyun endüstrisinde kullanılan render tekniklerinden yararlanıyor.

Türkiye’de de hizmete sunulacak

Audi’nin dijital müşteri deneyimi yolundaki bir sonraki adımını teşkil eden Audi Visualization Engine, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, İspanya ve Türkiye gibi Audi’nin başlıca Avrupa pazarlarında ve ABD ile Japonya’da kullanılacak. Mevcut tüm modelleri barındıracak uygulamanın gelecekte daha da geliştirilerek 4K seviyesinde çözünürlüğe ulaştırılması, ülkelere özgü yeni arka planlar eklenmesi ve bayilerde kullanıma yönelik ilave özellikler barındırması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu