AudiHaberlerYeni Araba Modelleri

Audi’den 2 Yeni SUV Model Geliyor: Audi Q4 ve Audi Q8

Q7, Q5, Q3 ve Q2 modelleri ile SUV segmentinin en başarılı ve dikkat çeken modellerini üreten Alman marka Audi, SUV ürün portföyüne Q4 ve Q8 adında iki yeni model ekliyor. Audi bu yeni iki modelinin üretim planlarını da açıkladı. Audi Q8 Crossover SUV modelinin üretimine 2018 yılında Slovakya-Bratislava’da, Audi Q4 kompakt arazi aracının üretimine ise 2019’da Györ’de başlanacak. İşte detaylar…

Son yıllarda büyük markaların en çok çekiştiği segmentlerden bir tanesi olan SUV segmentinde Audi oldukça başarılı bir marka. Alman şirket ürün portföyünde yer alan Q7, Q5, Q3 ve Q2 modellerine ek olarak Q4 ve Q8 modellerini ekleyerek bu kategorideki başarısını daha da arttırmak istiyor.

Audi, lansmanının Mart 2017’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılan Audi Q8 modeli ile üst premium segment içerisinde yeni bir segment oluşturmayı amaçlıyor. Coupe tarzı Premium SUV olan bu model sahip olduğu iç hacminin ferahlığı ve kalite imajı katan tasarımı ile dikkat çekiyor. Bu modelin özellikleri arasında sürüş destek asistanları, bilgi-eğlence sistemleri ile yapay zeka teknolojileri de yer alıyor. Üretimine Audi’nin Slovakya-Bratislava tesislerinde 2018 yılında başlanacak bu model daha şimdiden heyecan yaratmaya başladı. Söz konusu fabrikada şu an Audi Q7 ve ikinci nesil geniş SUV’ lerden SQ7 ve Q7 e-tron elektrikli hibrit araçların üretimi de yapılıyor.

Audi Q4 kompakt arazi aracının üretimine ise 2019 yılında Macaristan-Györ’de yer alan fabrikada başlanacak. Audi, Q4 modeli ile kompakt arazi aracı (CUV) sınıfına giriş yapmış olacak. Coupe tarzı bir görünüme sahip olan bu model konum olarak Audi Q3 ve Q5 modellerinin arasında yer alacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu