2018 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberler

Automobili Pininfarina Hiper Otomobili PF0’ın Fotoğraflarını Paylaştı

Automobili Pininfarina, uzun zamandır beklenen hiper otomobili PF0’ın yeni bir teaser görselini paylaştı. İtalyan otomobil üreticisi görüntünün yanı sıra gelecekteki elektrikli araçlarıyla ilgili birkaç duyuru da yaptı.

Firma PF0’ı şimdiden Avrupa’daki potansiyel müşterilerine göstermeye başladı. Şimdiye kadarki en anlaşılır teaser görselinden de görülebileceği gibi hiper otomobil son derece şık bir tasarıma sahip. Bize sorarsanız otomobildeki en dikkat çekici nokta, ön bölüm boyunca uzanan ve biraz daha geleneksel ön farları birleştiren uzun LED bar.

Pininfarina aynı zamanda aracın arka kısmını da gösterdi. Bir mühendislik ve tasarım harikası olacak düzeyde arka camdan geriye uzanan iki panel otomobilin sırt bölümüne kadar uzanarak birbirinden ayrık iki kanada dönüştü. Kanatlar üzerindeki ince LED farlarla tasarım tamamlandı. Bu otomobilin hem kompakt hem agresif görüntü kazanmasını sağlamış.

Firma tarafından yapılan duyurulara da değinecek olursak Pininfarina, PF0 ve gelecekteki diğer modellerinin tasarımı, gelişimi ve üretimi için 20 milyon Euro’dan fazla yatırım yaptığını açıkladı.

Bu açıklamanın yanı sıra şirket, gelecekteki tasarım felsefesini “PURA” adıyla tanıttı. Bu tasarım planı çerçevesinde firma, gelişmiş aerodinamik tasarımlar, çığır açan mühendislik çözümleri ve elektrifikasyon kaynaklı yüksek güç seviyeleri ile muhteşem otomobiller geliştirecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu