Haberler

Bayram Öncesi Onbinlerce Araç Kiralandı

Turizmin canlılığı ile paralel olarak ilerleyen araç kiralama sektörü 2017 yılında iç turizm sayesinde canlılık yaşıyor. Nitekim yaklaşan bayram tatili ile birlikte, rezervasyonlarda şimdiden büyük bir artış yaşandı.

Turizm hacminin büyük oran da etkilediği araç kiralama sektörü, 2017 yılında iç turizm sayesinde canlılık yaşıyor. Yaklaşan bayram tatilinden evvel onbinlerce araç kiralanırken, dünyanın ilk araç kiralama şirketi olma özelliği taşıyan Hertz’in Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, özellikle bayram tatillerinde araç kiralama sektörünün yüzde yüz kapasite ile çalıştığını söyledi.

Geçtiğimiz Sene Sönük Geçmişti

Geçtiğimiz sene yabancı turist sayısında yaşanan büyük düşüş, araç kiralama sektörünün verimsiz geçmesine sebebiyet vermişti. Bu sene ise bu sektör iç turizm ile canlandı; özellikle bayram tatillerinin etkisi ile oldukça hareketlendi.

”%100 Doluluk Bekliyoruz”

Dünyanın ilk araç kiralama şirketi olan Hertz’in Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, kurban bayramında sektörün nasıl geçeceğine dair öngörülerde bulundu. Hidayetoğlu, bu bayram sektördeki tüm firmaların yüzde yüz doluluk oranına ulaşacağını öngördüğünü söyleyerek, “Bu yaz yurt dışından gelen turist sayısında düşüş yaşanması sektörümüzde tedirgin bir ortam oluştursa da yeni stratejileri oluşturma fırsatı verdi. İç turizmde yaşanan canlanma ile hem ülke hem de sektör olarak çok hızlı bir şekilde pozitife dönmeye başladık. Yaklaşan bayram tatili de araç kiralama taleplerini keskin bir şekilde yükseltti. Araçlarımızın büyük çoğunluğu bayram için kiralandı. Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasıyla birlikte sektörde önemli bir canlanma yaşandı. Bu bayramda yaklaşık 50 bin kiralık aracın yollarda olacağını öngörüyoruz.” şeklinde görüş bildirdi.

”Bayram Tatilleri Sektöre Canlılık Katıyor”

Hidayetoğlu, “Bayram tatilleri sektörümüz için oldukça verimli geçen dönemler. Bu dönemde yerli turistlerin ilgisi oldukça yükseliyor. Araçların büyük bir kısmı ‘Uç ve Kirala’ yöntemiyle havalimanlarından kiralanıyor. Uçuş sonrası yapılan kiralamalar haricinde, şehir dışına araçla seyahat etmek isteyen bir hedef kitlesi de vars. Bu müşterilerimize şehir merkezlerindeki kiralama ofislerimizden hizmet veriyor olacağız. Bayram tatillerinde genellikle sektör yüzde 100 kapasite ile çalışıyor” dedi.

”Her Zaman En İyisini Vermeye Çalışıyoruz”

Hertz Türkiye olarak müşterilerine her daim en iyi araç kiralama deneyimi sunmayı hedeflediklerini dile getiren Hidayetoğlu, “Sadece bayram veya yaz sezonu gibi yoğun dönemlerde değil, her zaman gerek kurumsal gerekse tatil amaçlı bizi tercih eden tüm müşterilerimize en güvenilir ve en konforlu araç kiralama hizmetini vermek için çalışıyoruz” şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu